افزایش نرخ تعامل مخاطب در اینستاگرام (9 نکته)

سعید مقدم
افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام (9 نکته) + مقاله جامع — ساناست

این که آیا شما اینفلوئنسر، بازاریاب، صاحب کسب و کار هستید یا علاقه مند به ارتقاء پروفایل شخصی خود در اینترنت هستید، احتمالا شما در مورد چگونگی افزایش نرخ مشارکت خود در اینستاگرام فکر کرده اید.

بله، روش متداول و آزمایش شده برای ارتباط با فالوورها وجود دارد، اما بیایید واقعی (real) باشیم. زمان کافی وجود ندارد و با الگوریتم فوق العاده هوشمند اینستاگرام، این نتیجه قطعی نیست که این حتی کار بکند یا خیر.

جذابیت، به جام مقدس برای بازاریابان اینستاگرام تبدیل شده است. هرچه پلتفرم رشد می کند، کاربران بیشتر دوست دارند، دنبال کنند، به اشتراک بگذارند و دیگر کاربران را برچسب کنند، مشتریان بالقوه آسان تر می توانند کسب و کار شما را کشف کنند.

بسیاری از کسب و کارهای کوچک – از کافی شاپ ها تا هنرمندان آرایش تا فروشگاه های لباس مطرح و همچنین افراد بزرگ،هواداران خود را با مهارت فراگیر درگیر (در تعامل) کرده اند. و با بیش از 4/2 میلیارد عکس روزانه و 50 میلیارد پست به اشتراک گذاشته شده تا به امروز، شما می خواهید در آن عمل کنید.

افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام امری بسیار مهم است که در این مقاله به صورت جامع و ریزبینانه به آن خواهیم پرداخت.

بنابراین، چطور این کار را انجام می دهید؟ اولا مهم است بدانیم که انواع مختلف تعامل در Instagram وجود دارد.

مشارکت چیست؟ یعنی دیگری مخاطب با محتوای تولیدی شما؛ سطح علاقه آنها و تعامل با پست های شما در چگونگی ارتباط آنها با داستان ها، پست ها و نظرات شما.

 

در اینجا چندین اقدام مهم که تعامل را در اینستاگرام تعریف می کنند، وجود دارد:

 

1. فالوور ها

در حالی که تعداد همیشه اهمیت دارد، میزان فالوورهای شما در Instagram مهمترین عامل تعیین کننده درگیری نیست. به همین دلیل در اینستاگرام برای micro-influencers (اینفلوئنسرهای خورد)  گاهی اوقات  2،000 دنبال کننده بسیار تاثیر گذار است. در حالی که این influencers (اینفلوئنسرها) لزوما فالوورهای زیادی ندارند،

آنها دقیقا می دانند که چه کسانی پیروانشان هستند و چه چیزی علاقه مندند؛ بنابراین، چه محتویاتی که آنها باید تولید کنند.

هنگام تعیین موفقیت تلاش های مشارکت شما، به جای اینکه به دنبال آن باشید که با پیروان خود به دست آورید و با کمک ابزارهای گوش دادن اجتماعی مناسب، آن را تجزیه و تحلیل کنید، آن را به دنبال داشته باشید.

 

2. لایک ها

لایک کردن بسیار ساده است و  ساده ترین شکل تعامل محتوا که شما می توانید دریافت کنید. این نیز اندازه گیری خوب از میزان موفقیت های پست شما شما را که منتشر کرده اید، نمایان می کند.

احتمالا شما زیاد برای دریافت لایک به مخاطبان خود گفته اید عکس را دوبار تاچ کنند، بنابراین، در حالی که این عمیق ترین شکل تعامل نیست، پایگاه پایینی برای اندازه گیری کشش یک پست فراهم می کند.

 

3. کامنت ها

مانند لایک، اندازه گیری کاملا کمی از محبوبیت پست خود را ارائه می دهند، نظرات می توانند بینش عمیق تر از این داشته باشند که پست خوبی بود یا نه.

نظرات ارزشمندترین شکل تعامل هستند به عنوان یک نظر واقعا نشان دهنده پیروی یا وفاداری مشتری و تعهد به نام تجاری شما است. این واقعیت که زمان صرف نظر کردن و نوشتن یک نظر را سپری کرد، به این معنی است که مخاطبان شما با محتوای شما درگیر هستند. البته، رشته ای از thumbs up emojis نشان می دهد که سطح بالایی از تعامل به عنوان یک نظر خوب است.

بنابراین در نظر گرفتن تاثیر نظرات در سطح تعامل خود بسیار مهم است.

 

4. اشتراک گذاری/ پست مجدد (Reposts)

جایی که نظرات علایق فالوورها پیرامون محتوای شما را نشان می دهند، اشتراک گذاری/ پست مجدد شاخص خوبی برای تمایل خود برای ارتباط با نام تجاری شما خواهد بود. اگر میخواهید طرفداران خود را برای نام تجاری خود ببینید، این بسیار مهم است. هرShares/Reposts پست های شما مانند تبلیغات کوچک برای محتوای شماست و بنابراین در مقیاس مشارکت بسیار ارزشمند است.

بنابراین، با انبوهی از مارک های خلاق و صندوق های رسانه های اجتماعی رقابت برای توجه و مشارکت مخاطبان، چگونه مطمئن شوید که استراتژی خود را در Instagram جذابیت مخاطبان شما را بهبود می بخشد؟

 

در اینجا 9 نکته برای افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام بیان میکنیم :

1. سازگار باشید
2. از هشتگ استفاده کنید
3. یک فیلتر با یک سکه
4. استوری منظم ارسال کنید
5. دریافت بازخورد با نظرسنجی ها، سوالات و برچسب ها
6. مراقب باشید از خستگی فالوور
7. دیگران را ذکر کنید
8. ویژگی های ویدئویی اینستاگرام را بررسی کنید
9. معتبر باشید

 

1. سازگار باشید

یکی از بزرگترین چالش ها این است که مردم را مجذوب خود کنید تا دوباره با محتوای شما ارتباط برقرار کنند. یک راه خوب برای ایجاد یک فالوور خوب در اینستاگرام سرگرم نگه داشتن مردم با ارسال منظم پستهای مناسب است.

این به طرفداران شما ا را نشان می دهد که شما متعهد هستید و وفادار به نام تجاری خود، بلکه به آنها نیز متعهد هستید. هیچ چیزی جذاب تر از کسی نیست که واقعا در محتوای آنها سرمایه گذاری کرده و در مورد آنچه که انجام می دهند پرشور و تلاش باشد. درضمن و چیزی جز احساس خستگی برای یک حساب کاربری نیست که فقط هر دو ماه یک بار پست جدید ارسال کند.

اما مهمتر از همه، تعامل از طریق ارسال پیوسته برای فالوورهای شماست به طور عادی با محتوای شما در ارتباط هستند. این به شما کمک می کند رابطه ی وفاداری خود را با آنها ایجاد کنید که در نهایت باعث تقویت مشارکت شما با شما خواهد شد.

اگر قرار دادن پست در اینستاگرام به صورت یکپارچه برای شما یک اولویت باشد (که باید باشد) با استفاده از یک تقویم رسانه های اجتماعی، راهی عالی برای رسیدن به این هدف است زیرا شما اجازه می دهید برنامه ریزی و برنامه ریزی کنید. در صورتی که مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید ، مقاله ای را در مورد Media Hub بخوانید .

 

2. از هشتگ استفاده کنید

افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام - ساناست

اینستاگرام بر اساس هشتگ ساخته شد. این روش اولیه برای مرتب سازی و فیلتر کردن محتوای پلتفرم است. بر خلاف توییتر، که اکثر مردم فقط یک یا دو هشتگ در یک صدای توییت استفاده می کنند، اینستاگرامرها ممکن است تا 30 هشتگ در هر پستی استفاده کند.

اما با استفاده بیش از حد بسیاری از هشتگها که بی اهمیت هستند، می تواند سیستم را در نظر بگیرد که فالوورها اسپم می شوند که نهایتا می تواند شما را در معرض Instagram shadowban (شادوبن اینستاگرام) قرار دهد.

هشتگ ها که منجر به یک صفحه موضوع می شود می تواند در بایو (بیوگرافی)، استوری و پست شما استفاده شود یا به منظور ایجاد دیدگاه بالاتر از موقعیت مکانی استفاده شود یا می تواند برای ایجاد کمپین های محتوا ایجاد شده توسط کاربر استفاده شود.

هشتگ ها در اینستاگرام معمولا توصیفی نسبت به توییتر هستند. هشتگهای محتوا مانند هشتگهای مکان، مخصوصا برای افزایش تعامل مفید هستند.

این هشتگها لزوما پراستفاده و یا بسیار محبوب هستند، معمولا استفاده می شود و بنابراین بهینه سازی موتور جستجو (SEO) از پست های خود برای کاربران برای جستجو در موضوعات خاص استفاده می کند.

اطمینان حاصل کنید که آیا شما با استفاده از بهترین هشتگها برای بهبود میزان مشارکت خود استفاده می کنید یا نه.

 

3. یک فیلتر با یک سکه

از آنجا که Instagram عمدتا مبتنی بر محتوای بصری است، محبوب ترین ویژگی آن گزینه های فیلتر تصویر است که تصاویر و ویدیوهای شما را به صورت منظم و با استفاده از نظر و هویت، متمایز نشان می دهد.

بر اساس گزارش وبدام، 60 درصد از برندها با بهترین عملکرد در اینستاگرام از هر فیلتر و هر بار که پست می کنند استفاده می کنند. بنابراین چند فیلتر را امتحان کنید و سپس روی آن کلیک کنید تا محتویات شما یک دیدگاه متمایز و احساس را به وجود بیاورد تا پیروان شما بتوانند با آن آشنا شوند.

شرکت طراحی گرافیک Canva یک مطالعه انجام داد که نشان داد Clarendon بیشترین استفاده از فیلتر اینستاگرام در ایالات متحده و در سراسر جهان است. مطالعات دیگر نشان می دهد که روشنایی کلید جذب بینندگان و مهم تر شدن تعامل است.

اگر فیلتر Instagram را دوست ندارید، برنامه های ویرایش عکس های شخص ثالث وجود دارد که نیاز به دانش فنی مختلفی دارند.

 

4. استوری منظم ارسال کنید

افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام - ساناست

همه می دانیم، استوری اینستاگرام فقط 24 ساعت تایم دارد (اگر چه شما می توانید آنها را به پروفایل خود برای کسانی که از دست رفته آن را ذخیره کنید) اما اگر شما آنها را مانند یک حرفه ای استفاده کنید ، شما می توانید بازخورد بیشتر از داستان خود را دریافت کنید.

هر بار که یک داستان جدید اضافه می کنید، نمایه نمایه شما دایره قرمز اطراف آن را نشان می دهد، به طرفداران شما نشان می دهد که محتوای جدید وجود دارد. با ارسال هر روز، شما محتوای تازه را برای مخاطبان خود با یادآوری ثابت محتوای جدید خود نگه دارید. فالوورهای شما یاد خواهند گرفت که به طور مرتب بروند تا بررسی کنند که آیا شما یک داستان جدید ارسال کرده اید و به این ترتیب شما باعث افزایش تعامل خواهید شد.

شما همچنین می توانید با استفاده از ویژگی های برجسته داستان ها در بالای صفحه نمایه خود، دسته بندی کنید و داستان ها را دوباره به اشتراک بگذارید. این یک راه عالی برای نمایش داستانهایی است که در گذشته انجام دادهاید که همه آنها یک تم را دنبال میکنند. طبقه بندی آنها با توجه به موضوعات، کاربران را قادر می سازد تا محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

به خاطر داشته باشید که در داستانهای خود از هشتگ استفاده کنید، همانطور که در پست Instagram به طور منظم می توانید استفاده کنید. با استفاده از داستان ها، می توانید از hashtag های گسترده تر و محبوب تر استفاده کنید، تا زمانی که آنها مربوط به محتوای ارسالی شما باشند.

 

5. دریافت بازخورد با نظرسنجی ها، سوالات و برچسب ها

افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام - ساناست

یک روش عالی برای دریافت بازخورد از مخاطبان شما استفاده از نظرسنجی ها است. شما می توانید آنها را از محصولات مورد علاقه خود بپرسید، چه چیزی در مورد محتوایی که پست می کنید لذت می برید و چه چیزی می خواهید بیشتر ببینید. پس از آن میتوانید از این بازخورد استفاده کنید تا پستهای آیندهتان را برای رسیدن به حداکثر تعامل ایجاد کنید.

سوال “از من هر چیزی” نیز برای تعامل عالی است. این به پیروان شما اجازه می دهد تا سوالات خود را درباره نام تجاری، زندگی شخصی خود (اگر بخواهید به اشتراک بگذارید) یا اطلاعات مفیدی که متخصص شما هستید، بپرسید.

Swipe Meter به شما امکان می دهد مخاطبین خود را بررسی کنید تا افکار خود را در مورد چیزی به دست آورید. از آن برای پیدا کردن چقدر مخاطب خود را دوست دارد محصول خاص، تمرین، لباس، و غیره

 

6. مراقب باشید از خستگی فالوور

آیا تا به حال اخبار را خواندید و فکر کردید که هر مقاله به عنوان بزرگترین مشکل در جهان مطرح است؟ داشتن پرشور و مشتاق در مورد نام تجاری شما خوب است. اما بیش از حد ممکن است برای پیروان شما خسته کننده شود. از تماشاگر خود فریاد نزنید و یا هر عکسی را بنویسید تا حس اضطراب داشته باشید. این تنها زمانی است که فالوورهای شما را صدا میزند که چیزی که شما پست کرده اید ضروری است. به این ترتیب اثر متضاد دقیقی را که می خواهید داشته باشید.

اگر شما تأثیرگذار رسانه های اجتماعی (اینفلوئنسر) هستید، در کسب و کار اطلاعات هستید – شما اطلاعات خود را در مورد محصولات خاص، علامت های تجاری، روند یا مواردی که به آنها تصمیم می گیرید، به شما ارائه می دهیم. شما میخواهید پیروان خود احساس کنند که شما علاقه مند به چیزهایی هستید که ممکن است برای آنها مفید باشد یا شاید ارزش زندگی آنها را افزایش دهد.

اگر مطمئن نیستید که آیا شما خستگی فالوور را باعث میشوید، به نمونه ای فکر کنید که در آن احساس کردید که فرد بعد از پیوستن یا خواندن یک ایمیل یا لغو کردن یک نمایه در خوراک خود است. چرا این کار را کردی؟ گوش دادن به روده خود را این به شما کمک خواهد کرد تا تناسب و فرکانس مناسب را در ارتباط شما با پیروان خود پیدا کنید تا مطمئن شوید که آنها تنظیم شده اند.

 

7. دیگران را ذکر کنید (منشن و تگ)

افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام - ساناست

اگر شخصیت یا نام تجاری خود را در پست خود مشخص کنید، آنها را ذکر کنید. بهتر است اگر در Instagram Story قرار دارد که می توانند پست شما را در داستان خودشان به اشتراک بگذارند. این نه تنها به افزایش مشارکت شما کمک می کند، بلکه گسترش خود را گسترش می دهد، زیرا به افراد اجازه می دهد که افراد یا مارک هایی را که برچسب گذاری کرده اید را دنبال کنند تا محتوای شما را مشاهده کنند.

 

8. ویژگی های ویدئویی اینستاگرام را بررسی کنید

آژانس رسانه ای Zenith پیش بینی می کند که تا سال 2020، مصرف کنندگان 84 دقیقه در روز تماشای ویدیوی آنلاین را صرف می کنند و از زمان 67 دقیقه در سال 2018، 25٪ افزایش می یابد. زمان زیادی را صرف تماشای ویدیو کرده اید و اگر از این ویژگی استفاده نکنید، . به سادگی هیچ مشکلی با کارآیی و محبوبیت محتوای ویدیوی آنلاین وجود ندارد. Instagram این را می داند و طیف وسیعی از گزینه های ویدئویی را برای بازاریابان و نفوذگران ارائه می دهد تا بتوانند طول ویدیو و فرمت های مختلف را با هم ترکیب کنند.

گزینه Live Video Instagram Stories می تواند برای نمایش های بزرگ در مورد محصولات و خدمات جدید بسیار مفید باشد. یا میتوانید از یک آگهی پیشین برای محتوای سرپرستانه و استراتژیک استفاده کنید. Instagram Stories می تواند فیلم ها و عکس ها را به یک آگهی واحد یا فیلم های مستقل 60 ثانیه خنثی کند. آخرین ویژگی، تلویزیون Instagram ایده آل برای ویژگی های طولانی است.

محتوای ویدئو باعث می شود طرفداران شما در مدت زمان بیشتری به تماشای نمایه شما ادامه دهند، که این بدان معنی است که درگیر شدن بیشتر است. اگر شما به دنبال افزایش زمان مشارکت هستید، باید این کار را بکنید.

 

9. معتبر باشید

افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام - ساناست

شما می توانید همانقدر هوشمندانه، خنده دار یا هنری باشید که می خواهید، هیچ چیز باور نکردنی است. هنگامی که شما واقعا برند اینستاگرام خود زندگی می کنید، نشان می دهد. این برای عکس ها، نوشتارها، فیلم ها و داستان های شما صادق است. شما می خواهید محتوا واقعی خود را پیروان خود نشان دهید که ارزش برند شما را نشان می دهد.

این بدان معناست که گاهی اوقات فلپ ها یا عکس های پشت صحنه و نه چندان کامل را نشان می دهند. همچنین به معنای داشتن مکالمات با طرفداران شما در نظرات است، از آنها برای پشتیبانی و تشویق آنها برای کشف مارک های دیگر، حتی اگر به معنای مخالفت فریاد است.

تصاویر پیروان خود را که در آنها شما را برچسب گذاری کرده اند، دوباره آپلود کنید. فکر می کنم مدل Kayla Itsines، تناسب اندام استرالیایی که برنامه Body Bikini کاملا منفجر شده است. او اغلب داستانهای موفقیت مشتریان خود را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می گذارد و از آنها تبریک می گوید و آنها را تشویق می کند.

داشتن محتوای منحصر به فرد و قابل اطمینان، اعتماد را با پیروان خود ایجاد می کند و ارزشمندترین کالای خود را به عنوان یک تأثیرگذار می داند، زیرا در این میان مارک ها و کسب و کارها در هنگام استفاده از تاثیرات رسانه های اجتماعی در استراتژی بازاریابی خود به دنبال آن هستند.