همه چیز درباره فالوور فیک اینستاگرام

سعید مقدم
همه چیز درباره فالوور فیک اینستاگرام (سیر تا پیاز فالوور فیک) | ساناست — ساناست


فالوور بخریم یا نه ؟ چه زمانی فالوور بخریم و از چه نوعی خریداری کنیم؟ این‌ها سوال پرتکرار و مهمی است که تقریبا برای تمامی فعالان اینستاگرامی پیش آمده است و در کنار آن سوالات ریز بسیاری نیز وجود دارد که اغلب پاسخ جامعی برای آن وجود نداشته است.

با توجه به اینکه تقریبا هر وبسایت با توجه به خدماتی که ارائه میکند درباره این سوالات نظر میدهد ممکن است با سرج این سوالات و مشاهده پاسخ های متنوع گیج شده باشید اما با توجه به اینکه در ساناست تغریبا هر دو خدمات را ارائه میدهیم، میتوانیم بدون جانبداری به تمامی سوالات پیرامون فالوور پاسخ دهیم.

در این مقاله همه چیز درباره فالوور فیک اینستاگرام اعم از نکات خرید فالوور، انواع فالوور اینستاگرام، بهترین زمان خرید و … را مطرح کرده و نکات مربوطه را شرح خواهیم داد. با ساناست در این مقاله جامع همراه باشید …

در ابتدا با توضیحات کلی درباره این نوع محصول شروع میکنیم :

۱- فالوور فیک چیست ؟

فالوور فیک چیست ؟ | ساناست

فالوور فیک یا فالوور تقلبی به نوعی از دنبال کننده گفته میشود که هیچ فعالیتی نداشته و صرفا برای ظاهرسازی موقت یا دائمی از آن استفاده میشود. نمایش این نوع از فالوور هیچ تفاوتی در بخش followers اینستاگرام ندارند، درواقع هیچ کس نمیتوانید صرفا با نگاه به صفحه اول پیج شما از فیک یا واقعی بودن فالوور ها آگاه شود زیرا تعداد دنبالکننده نوشته در بالای پیج یکسان خواهد بود.

البته این که یک پیج دارای چه مقدار follower فیک است (به صورت حدودی) با دانستن برخی آمار که در ادامه بیان خواهیم کرد ممکن است؛ در این توضیح نکته مدنظر ما صرفا یکسان بودن عدد نشان داده شده فالوور میباشد که با نوع واقعی آن تفاوتی نخواهد داشت.

* * *

حال که دانستید دنبالکننده فیک اینستاگرام چیست جالب است درباره نحوه ساخت آن نیز اطلاعاتی داشته باشید :

۲- نحوه ساخت فالوور فیک

ساخت فالوور فیک اینستاگرام | ساناست

به طور کلی از 2 روش برای ساخت و نهایتا تزریق فالوور به اکانت استفاده میشود که هر کدام میتوانید کیفیت خاص خود را داشته باشد.

 • ساخت اکانت فیک متعدد با نرم‌افزار‌های مختلف
 • ربات‌های سکه گیر اینستاگرامی

ساخت اکانت فیک پرتعداد با نرم افزار :

در این نوع، با استفاده از نرم‌افزار‌هایی خاص که اغلب از پراکسی استفاده میکنند، تعداد بالایی اکانت فیک میسازند و آن را با روش های موجود به اکانت درخواستی شما اضافه میکنند.

کیفیت این نوع فالوور با توجه به اینکه کاملا فیک بوده و ریزش بالایی دارد، چندان بالا نبوده و ارائه دهنده‌ها معمولا پایین ترین قیمت‌های خود را برای این نوع از فالوور لحاظ میکنند و در موارد خاص، انواع گارانتی (پر کردن خودکار و …) برای این سرویس‌ها درنظر میگیرند.

مزایای فالوور ساختگی :

 • سرعت ارسال بالای سرویس
 • قیمت پایین
 • قابلیت شخصی سازی
 • مورد استفاده تبلیغاتی

معایب فالوور  ساختگی :

 • قابلیت تشخص نسبی
 • ریزش بالا به دلیل حذف توسط اینستاگرام

اکانت فیک با ربات‌های سکه گیر و فالوورگیر :

در این نوع، خدمات دهنده‌ها ربات هایی برای گوشی افراد ساخته و آن را پخش میکند. سپس استفاده کننده‌های این برنامه ها اکانت های خود را (که اغلب فیک باکیفیت بوده) به برنامه اد میکنند و شروع به جمع کرده سکه با انجام فالو پیج‌های گفته شده میکنند.

اتفاقی که نهایتا می‌افتد این است که نرم‌افزار های سکه‌گیر شامل دیتابیسی باکیفیت از اکانت‌های فیک میشوند که با توجه به واقعی بودن یوزر پشت آن‌ها، ریزش بسیاری پایینی را نتیجه خواهند داشت.

مزایای فالوور ربات سکه‌ای :

 • کیفیت بالای اکانت‌ها
 • ریزش پایین به دلیل یوزر منحصر به فرد
 • ماندگاری بالا

معایب فالوور ربات سکه‌ای :

 • سرعت پایین ارسال سرویس
 • قطعی های مقطعی سرویس دهی
 • قیمت بالا سرویس

+ با توجه به موارد گفته شده اکنون باید بدانید که خرید کدام فالوور فیک برای شما مناسب خواهد بود. اگر میخواهید فالوور برای شما باقی بماند فالوور‌های سکه‌ای و اگر میخواهد در زمانی خاص دارای فالوور بالا باشید (مثلا دادن تبلیغات و پریویت کردن پیج در آن زمان) فالوور ساختگی برای شما مناسب خواهد بود.

* * *

یکی سوالات مهم درباره فالوور فیک اینستاگرام، خرید یا دوری از خرید آن است؛ پس از نکات گفته شده این سوال به وجود می آید که آیا فالوور فیک بخریم یا نه پس با ادامه مقاله همراه باشید تا به پاسخ برسید :

۳- فالوور فیک بخریم یا نه ؟

در یک جمله : بله بخرید اما به اندازه !!

درباره فالوور فیک اینستاگرام؛ چه قبول کنید چه نه این امر غیرقابل انکار است که پیج با آمار بالا برای مشتری معتبر تر درنظر می‌آید؛ حداقل در ایران اینطور است! پس داشتن تعدادی فالوور بسته به نوع خدمات شما الزامی است و بهتر است دنبالکننده فیک ماندگار حداقل به اندازه 10کا و فالوور موقتی فیک برای مواقعی که سفارش تبلیغ میدهید به تعداد 5 الی 10 کا تعداد مناسبی خواهد بود.

خرید فالوور فیک

حداقل 10.000 فالوور فیک ماندگار و 5.000 فالوور موقتی فیک (هنگام تبلیغات) داشته باشید.

همچنین این نکته که فعال شدن لینک استوری با داشتن حداقل 10k فالوور امکان پذیر است نیز قابل تامل است.

اما بدانید که زیاده روی در استفاده از فالوور فیک برای شما مشکل ساز خواهد شد؛ تعداد بالای دنبال کننده‌ی فیک با توجه به عدم فعالیت آن‌ها باعث پایین آمدن نرخ همکاری پیج شما و نهایتا کاهش رتبه پیج خواهد شد و عملا کمتر دیده خواهید شد.

پایین آمدن نرخ همکاری نیز (درصورتی که در استفاده از فیک فالوور زیاده روی کنید) میتواند افراد را به فیک بودن یوزر‌های شما مشکوک کنید به طوری که میتوان با فرمول تقسیم تعداد فعل و انفعالات به تعداد فالوور، درصد تقریبی فیک بودن فالوور ها را تشخص داد.

خلاصه نکات گفته شده پیرامون میزان استفاده از دنبال کننده فیک :

 • به اندازه دنبالکننده فیک تزریق کنید؛ 10 الی 15 کا برای شروع کافیست (هر 40 کا فالوور واقعی > 10 الی 15 کا فیک)
 • follower فیک متناسب باعث افزایش توجه کاربران خواهد شد
 • زیاده‌روی در استفاده از این سرویس باعث کاهش نرخ همکاری میشود
 • درصورت تزریق بیش از حد فالوور، برای بسیاری فیک بودن پیج شما آشکار میگردد

* * *

۴- ریزش فالوور فیک

پایداری فالوور فیک همانطور که در تیتر ۲ به آن پرداخته شد، بستگی به نوع ساخت آن دارد اما به طور کلی و جهت یادآوری، فالوور‌هایی که با استفاده از ربات‌های فالووورگیر سکه‌ای به دست می‌آیند ریزش پایین تری دارند و دلیل آن بالابودن کیفیت فالوور فیک ارسالی میباشد. البته نوع ربات های استفاده شده نیز موثر است اما اغلب ریزش پایین در حدود 10 الی 30 درصدی را دارا میباشد.

در کنار آن، فالوور‌های فیکی که با نرم‌افزار‌ها ساخته میشوند دارای ریزش بالایی هستند و دلیل این ریزش اغلب پاک شدن اکانت‌ها توسط اینستاگرام میباشد و ممکن است ریزش 60 الی 90 و حتی 100 درصدی را مشاهده کنید.

نکته نهایی اینکه بسیاری از ارائه دهندگان فالوور فیک نوع پر ریزش، از انواع خاصی گارانتی استفاده میکنند برای مثال پرکردن مقدار ریزش فالوور تا 30 یا 90 روز برای تعداد دفعاتی مشخص یا نامحدود

خلاصه :

 • ریزش فالوور ساخته شده با نرم افزار زیاد است
 • ریزش نوع رباتی پایین است
 • اغلب نوع نرم افزاری، دارای گارانتی است

 

امیدواریم توانسته باشیم نکات موردنیاز شما درباره فالوور فیک اینستاگرام را به خوبی ارائه کرده باشیم و به سوالات شما پاسخ داده باشیم. درصورتی که سوالی دارید میتوانید در بخش کامنت‌ها آن را مطرح نمایید تا به آن پاسخ دهیم.

سپاس از همراهی شما | ساناست