راه های جذب فالوور هدفمند اینستاگرام

سعید مقدم
فالوور هدفمند اینستاگرام و روش افزایش مخاطب ارگانیک اینستاگرامی — ساناست

یک پیج خوب و استاندارد اینستاگرامی، پیجی است که دارای مخاطب یا همان فالوور هدفمند باشد؛ تنها در این صورت است که میتوان فروش و بازخورد مناسبی را از آن صفحه انتظار داشت.

حال این سوال پیش می آید که اصلا فالوور هدفمند اینستاگرام چیست و چگونه میتوان آن را به دست آورد ؟

در این مقاله ابتدا به مفهوم مخاطب هدفمند پرداخته و سپس مقدمات و توضیحات مربوط به آن را بیان میکنیم.

 

فالوور هدفمند چیست ؟

فالوور هدفند یا همان فالوور ارگانیک، به دنبال‌کنندگانی گفته میشود که بنا بر علایق و نیاز خود، اقدام به دنبال کردن صفحه‌ی شما میکنند.

درواقع فالوور‌های ارگانیک یک پیج همان افرادی هستند که به صورت تخصصی به محتوا یا خدمات شما نیاز دارند و بنا بر نیازشان شما را فالوو میکنند. حال ممکن است این نیاز از نظر فنی نیز تخصصی باشد (برای مثال شما قطعات افرود میفروشید و فالوورهای شما افرودرها هستند) یا از نظر سلیقه، شما را قبول دارند و شما را دنبال میکنند (مثل پیج‌های ورزشی و فالوورهای ورزش دوست)

این طیف مخاطبان همان کسانی هستند که اگر محصول یا خدماتی متناسب با فعالیت پیج قرار بگیرد، از آن حمایت کرده و درصورت نیاز آن را خریداری میکنند لذا باعث درآمد زایی شما شده و بسیار ارزشمند هستند.

مثال : درحال حاضر بسیاری از پیج های مربوط به فیلم یا کتاب وجود دارند و از آنجایی که مخاطبان فیلم دوست و کتاب دوست را جذب کرده اند، با قرار دادن پک‌های فیلم یا کتاب های خاص، به سادگی فروش ایجاد میکنند.

همچنین درمورد پیج‌های عمومی نیز مخاط ارگانیک معنی دارد به این صورت که این پیج‌های میتوانند بازدهی خوبی برای تبلیغات سایر پیج‌های غیر تخصصی ایجاد کنند.

 

راه های جذب فالوور هدفمند اینستاگرام

راه های جذب فالوور هدفمند اینستاگرام - ساناست

برای جذب فالوور هدفمند، ۳ راه اصلی وجود دارد که با پیروی کردن از هرکدام (یا همه) میتوانید به فالوور ارگانیک مدنظر خود دست پیدا کنید :

  • تبلیغات هدفمند
  • تولید محتوا هدفمند
  • تعامل هدفمند

 

۱. تبلیغات هدفمند

در ابتدا باید پیج هایی که در زمینه تخصصی شما فعالیت میکنند و دارای نرخ تعامل خوبی با مخاطبان خود هستند را پیدا کنید.

کافی است برای مشاهده نرخ تعامل، ۱۰ پست آخر آن ها را مشاهده کنید و کامنت‌ها، لایک‌ها و نهایتا تعداد فالوور آن را با هم دیگر بررسی و مقایسه کنید و آن را مدت کوتاهی زیر نظر بگیرید. سپس در صورت تایید توسط شما، تبلیغات سفارش دهید.

لازم به ذکر است برای تبلیغات هدفمند، استفاده از میکرو اینفلوئنسر های اینستاگرامی میتوانید گزینه مناسب و کم خرجی باشد.

مثال : شما در زمینه فیلم و سریال (فروش پک فیزیکی) فعالیت میکنید؛ کافی است برای مدتی پیج‌های مربوط به فیلم و سریال را بررسی کنید سپس به بهترین‌های آن‌ها تبلیغات هدفمند مرتبط را سفارش دهید. همچنین میتوانید به فیلمباز های مطرح به عنوان اینفلوئنسر نیز سفارش تبلیغات دهید.

 

۲. تولید محتوا

حرفه‌ای ترین و بهترین راه برای دریافت فالوور ارگانیک، تولید محتوا میباشد.

شما میتوانید با تولید تصاویر اسلایدی و ویدئو های تخصصی و نهایتا استفاده از هشتگ گذاری صحیح و اصولی، روزانه تعداد مناسبی فالوور واقعی و کاملا هدفمند به دست آورید.

این روش کمی وقت گیر است و برای ابتدای کار ممکن است سخت به نظر برسد اما بدانید بهترین راه برای دریافت فالوور واقعی اینستاگرام، تولید محتوا تخصصی میباشد.

برای داشتن پیج حرفه‌ای تر میتوانید قابل های اختصاصی برای پست های خود تولید کنید تا به نوعی شخصیت برند شما را در نگاه مخاطب ایجاد کند.

 

۳. تعامل هدفمند

این یکی از ساده‌ترین راه های کسب فالوور واقعی و هدفمند اینستاگرام میباشد. در این روش کافی است پیج های مرتبط با موضوع فعالیت خودتان که دارای طیف فالوور مشترک با آنان هستید را پیدا کنید و طول مدت مناسبی، انواع تعاملات اینستاگرامی را با ایشان انجام دهید.

یعنی همواره آنان را لایک کنید، کامنت تخصصی بگذارید، به تعاملات آنان در استوری پاسخ دهید و حتی در مکان‌های مناسب انان را تگ کنید.

اگر در این کار استمرار بورزید هم در اکسپلور مخاطبان آنان قرار میگیرید و هم در ساجسشن مخاطبان آنان.

 

 

فالوور هدفمند اینستاگرام : سخن پایانی

این ۳ روش گفته شده، بهترین و اصلیترین روشهای جذب مخاطب ارگانیک برای اینستاگرام است که فرای از نوع فعالیت پیج شما، میتوانید مفید واقع شود.

راه های دیگری برای جذب مخاطب وجود دارد که گاها به شدت توسط برخی افراد و موسسه‌ها تبلیغ میشود؛ روشهایی مانند کمپین‌های افزایش فالوور که قبلا در باره آنان صحبت کرده ایم و موثر نبودن آن را با چند دلیل توضیح داده ایم.

همچنین خرید فالوور در برخی سایتها تبلیغ میشود که اصولا صحت ندارد. البته فالوور فیک برای اینستاگرام قابل ارسال است که همانطور که از نامش پیدا است فیک است و استفاده دیگری دارد و نباید به عنوان فالوور واقعی آن را تهیه نمود اما برای ساخت ظاهر مناسب اگر به تناسب استفاده شود مناسب باشد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد؛ پیروز باشید