معرفی 10 ایده تولید محتوا برای یوتیوب به رایگان

مینا چراغی
معرفی 10 ایده تولید محتوا برای یوتیوب به رایگان — ساناست

یوتیوب یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی است که بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد. از این رو، فعالیت جدی و مداوم در این برنامه می تواند زمینه ساز شهرت و کسب درآمد برای افراد مختلف شود. اگر تمایل دارید در این شبکه اجتماعی فعالیت کنید با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی ایده تولید محتوا برای یوتیوب ارائه دهیم تا شما بتوانید ایده مناسب خود را بیابید.

 

 

ایده تولید محتوا برای یوتیوب

امروزه کاربران یوتیوب از طریق ساخت ویدئو و انتشار آن در برنامه بازدیدهای بسیاری دریافت می کنند و به شهرت و درآمد می رسند. بنابراین کسانی که به دنبال کسب درآمد هستند می توانند از طریق یوتیوب به هدف خود برسند. با این حال کسب درآمد از یوتیوب یک شبه اتفاق نمی افتد و نیازمند تلاش و اقداماتی است.

یکی از اقداماتی که در این راه برای رسیدن به هدف اهمیت بسیار زیادی دارد تولید محتوای مناسب است. محتوایی که کاربران با دیدن آن مشتاق شوند همیشه شما را دنبال کنند. البته قبل از انتشار محتوا لازم است در قالب یک ویدئو خود را به دیگران معرفی کنید و هدفتان از فعالیت در یوتیوب را شرح دهید. در ادامه ایده های مختلفی که می تواند برای فعالیت در یوتیوب مفید باشد را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

1. ویدئو آموزشی

ویدئوهای آموزشی از کاربردی ترین و مفید ترین محتواهایی هستند که در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر می شوند. برای ساخت این ویدئوها باید در حوزه خاصی تخصص داشته باشید و هر بار یک مبحث را در قالب ویدئو به افراد آموزش دهید. به یاد داشته باشید برای ساخت ویدئو آموزشی از مباحث کاربردی و جالب توجه استفاده کنید تا بازدیدکنندگان از دیدن آن خسته نشوند.

افراد مختلف می توانند از طریق یوتیوب بدون زحمت و هزینه خاصی به ویدئوهای آموزشی دسترسی پیدا کنند. همین راحتی دسترسی به آموزش های رایگان باعث استقبال از این ویدئوها می شود. در هر زمینه ای تخصص داشته باشید می توانید از این ایده استفاده کنید. برخی از موضوعاتی که می توانید در ارتباط با آن ها ویدئوی آموزشی بسازید عبارتند از: آشپزی، خیاطی، عکاسی، گرافیک، ورزش، زبان خارجه، کامپیوتر و….

ثانیه های اولیه ویدئو از اهمیت بالایی برخوردارند پس در این مورد دقت لازم را داشته باشید.

 

2. ویدئو فرهنگ ها و آداب و رسوم های مختلف

معرفی فرهنگ ها و آداب و رسوم آن ها می تواند یکی از ایده های تولید محتوا برای یوتیوب باشد. برای به کارگیری این ایده می توانید در هر ویدئو به معرفی یکی از مناطق کشور و آداب و رسوم آن بپردازید. افراد زیادی هستند که علاقه مند به آشنا شدن با فرهنگ ها و آداب و رسوم های مختلف هستند اما خود امکان بازدید و سفر را ندارند. بنابراین این افراد از ویدئوهای مربوط به فرهنگ های مختلف استقبال خواهند کرد.

همچنین بسیاری از افرادی که اهل سفر هستند تمایل دارند از قبل با مکان مورد نظر و آداب و رسوم آن آشنا شوند. حتی بسیاری ممکن است پس از آشنا شدن با فرهنگ و آداب و رسوم یک محل ترغیب شوند از آن جا دیدن کنند. بنابراین این ایده تولید محتوا برای یوتیوب می تواند بسیار کاربردی و مفید باشد.

 

3. ویدئو معرفی افراد بزرگ دنیا

شما می توانید در هر ویدئو به معرفی یک شخص بزرگ بپردازید. در معرفی هر شخص بیوگرافی، زندگینامه، آثار و خدمات شخص مورد نظر را بیان کنید.

 

4. ویدئو مصاحبه با افراد برجسته

به اشتراک گذاشتن علم و بینش افراد برجسته با دیگران می تواند مورد علاقه بسیاری از کاربران یوتیوب باشد. اگر بتوانید مصاحبه ای با یکی از افراد برجسته ترتیب بدهید در مدت زمان کوتاهی می بینید که دنبال کنندگانتان افزایش خواهند یافت. افراد بسیاری در صفحات خود در شبکه های اجتماعی مختلف از این روش استفاده کرده و به نتیجه مطلوبی رسیده اند. البته به یاد داشته باشید قبل از به اشتراک گذاری مصاحبه، مقدمات لازم را انجام دهید تا ایده شما به بهترین شکل انجام شود.

 

5. ویدئو طنز

 

محتوای طنز برای یوتیوب- ساناست

این روزها یکی از علاقه مندی ها و سرگرمی های مردم محتواهای طنز هستند بنابراین این موضوع می تواند ایده تولید محتوا برای یوتیوب باشد. همه به شادی علاقه مند هستند و هر چیزی که آن ها را شاد کند دنبال می کنند. برای ساخت ویدئو های طنز بر اساس توانایی خود می توانید از روش های مختلف استفاده کنید. یکی از روش های تاثیرگذار این است که مسائل و مشکلات جامعه را در قالب طنز بیان کنید.

 

6. انیمیشن

اگر از افرادی هستید که در ساخت انیمیشن تخصص دارید یوتیوب مکانی مناسب برای به اشتراک گذاشتن ویدئوهای انیمیشن است. محتوای خاص و جالب انیمیشن ها می تواند بازدیدکنندگان بسیاری را در سراسر دنیا جذب خود کند. برای ساخت انیمیشن می توانید از نرم افزارهایی چون after effect،keyshot،k-3D  و… کمک بگیرید.

 

7. موزیک ویدئو

یکی از ویدئوهایی که این روزها در شبکه های اجتماعی خیلی مورد استقبال قرار می گیرد موزیک ویدئوها هستند. اگر علاقه به موزیک دارید این ایده تولید محتوا برای یوتیوب می تواند مناسب شما باشد. با انجام این ایده می توانید کاربران زیادی را جذب خود کنید چون اغلب افراد از یوتیوب برای تماشای موزیک ویدئو استفاده می کنند. از آن جایی که در هر قشری علاقه به موزیک ویدئو وجود دارد افراد مختلف آن را در صفحات اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. همین موضوع باعث دیدن شدن هر چه بیشتر سازنده آن می شود.

 

8. ویدئو نقد و بررسی محصولات

ایده تولید محتوا برای یوتیوب- ساناست

یکی دیگر از ایده های تولید محتوا برای یوتیوب می تواند نقد و بررسی محصولات باشد. برای این کار بنا به اطلاعات خود در حوزه ای خاص می توانید محصولات همان حوزه را معرفی و تحلیل کنید. از جمله محصولاتی که می توان به نقد و بررسی آن پرداخت محصولات الکترونیکی، آرایشی بهداشتی، دارویی و … است.

از آن جایی که افراد زیادی قبل از خرید یک محصول درباره آن تحقیق می کنند این گونه ویدئو ها می تواند برایشان مفید واقع شود. در بررسی هر محصول باید قابلیت ها یا فواید، نقاط قوت و نقاط ضعف هر محصول را شرح دهید. فراموش نکنید هر اطلاعاتی در اختیار دیگران قرار می دهید باید از صحت کامل برخوردار باشد.

 

9. ویدئوهای خرید کردن

یکی از انواع ویدئوهایی که در برنامه یوتیوب به اشتراک گذاشته می شود ویدئوهای خرید کردن است. بسیاری از زنان از تماشای ویدئوهای خرید کردن لذت می برند بنابراین می توانید از آن به عنوان یک ایده تولید محتوا برای یوتیوب استفاده کنید. هر چه خریدها و مکان هایی که از آن ها خرید می کنید جالب تر و خوش منظرتر باشند افراد بیشتری از ویدئو دیدن می کنند. با این روش علاوه بر کسب درآمد از طریق سابسکرایب، می توانید برای برندها نیز تبلیغ کرده و درآمد کسب کنید.

 

10. ویدئوهای آنباکسینگ (Unboxing)

از دیگر ویدئوهای که دیدن آن برای گروه زیادی از افراد خیلی جالب است ویدئوهای مربوط به آنباکسینگ محصولات است. اگر در حین ویدئو گرفتن از لحن خوبی برای توضیح محصول درون جعبه استفاده کنید تمایل افراد به دیدن ویدئو بیشتر می شود. در این ایده نیز مانند ایده خرید کردن علاوه بر کسب درآمد از طریق سابسکرایب، از طریق تبلیغ برای برندها می توانید درآمد کسب کنید.

 

 

جمع بندی

ما در این مقاله به معرفی ایده تولید محتوا برای یوتیوب پرداختیم. اگر بتوانید هر کدام از ایده ها را به روش درست و خلاقانه در یوتیوب اجرا کنید با گذشت مدت زمانی کم کم متوجه پیشرفت خود خواهید شد. پیشرفتی که می تواند زمینه ساز شهرت و درآمد از طریق یوتیوب شود. سرانجام اگر در مورد این قبیل مطالب سوال یا پیشنهادی دارید، آن را با ما در میان بگذارید.