هک اکانت اینستاگرام به روش کرک (کرک اکانت اینستاگرام) + جلوگیری

سعید مقدم
هک اکانت اینستاگرام به روش کرک + روش جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام — ساناست

حتما تاکنون کلمات هک اکانت اینستاگرام، کرک اکانت اینستاگرام و در کنار آن کلماتی چون بازگردانی پیج هک شده و … را بسیار شنیده اید یا حتی خود شما با این مشکل یعنی هک اکانت اینستاگرام مواجه شده اید.

در این مقاله کوتاه میخواهیم در باره‌ای این روش کمی توضیح دهیم و در نهایت آموزش جلوگیری از هک شدن پیج (جلوگیری از کرک اکانت اینستاگرام توسط روش کرک) با روشهایی بسیار آسان اما مهم را به شما آموزش دهیم.

 

 

هک اکانت اینستاگرام به روش کرک

در این روش، فرد رخنه‌گر با استفاده از نرم‌افزار‌های مخصوص (معروف‌ترین و قوی‌ترین نرم‌افزار کرک اکانت = Sentry MBA ) اقدام به تست چندین هزار رمز روی حساب کاربری می‌نماید.

حال اگر تنها شما قربانی فرد هکر بوده باشید، تمامی رمز‌ها تنها بر روی اکانت شما تست میشود؛ در این مورد خاص اگر هکر فردی حرفه‌ای باشد با استفاده از علم (مهندسی اجتماعی) اقدام به تولید رمز هایی میکند که احتمال میدهد شما از آن‌ها روی اکانت خود استفاده کرده باشید.

این رمز ها معمولا بر اساس : شماره تلفن شما، تاریخ تولد یا اسم‌های موردعلاقه شما (اسم حیوانات یا رمز های پرکاربرد) انتخاب میشوند و متاسفانه در بسیاری از موارد به سادگی جوابگو خواهند بود.

بعد از اینکه لیست رمز‌ها به نرم‌افزار داده میشود، برنامه به‌صورت خودکار و در تایمی طولانی اقدام به تست رمز‌ها روی اکانت شما میکند تا زمانی که یکی از رمز‌ها درست باشد؛ اکنون حساب شما در دسترس هکر خواهد بود و در یک جمله شما هک شده اید!

 

 

جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام (به روش کرک)

شما با انجام ۵ کار بسیار ساده میتوانید احتمال هک شدن اکانت اینستاگرام‌تان را (بهتر است بگوییم : کرک شدن اکانت اینستاگرام تان) به صفر برسانید؛ درواقع با انجام این ۵ راه هکر دیگر نمیتوانید رمز شما با با حدس‌های نرم‌افزاری مختلف هک کند. همچنین اگر قبلا اطلاعات شما را در دست داشته باشد دیگر امکان استفاده از آن را نخواهد داشت.

 

جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام - ساناست

 

آموزش جلوگیری از کرک شدن اکانت اینستاگرام

سعی کنید تمام موارد گفته شده را به دقت اجرا کنید زیرا عدم رعایت حتی یک مورد از موارد گفته شده میتوانید امنیت شما به خطر بی‌اندازد.

 

1. رمز خود را به بالاترین حد امنیتی ممکن برسانید :

یک رمز امنیتی رمزی است که دارای کاراکتر‌های : حروف کوچک و بزرگ، استفاده از * + – . و ترکیبی از حروف و اعداد باشد.

اگر ساخت این رمز ها برای شما دشوار است میتوانید به وبسایت passwordsgenerator مراجعه کنید؛ این سایت به صورت رندوم و خودکار برای شما پسورد قوی میسازد.

 

2. دومرحله‌ای کردن ورود به اینستاگرام :

پس از اینکه رمز خود را تقویت کردید، به تنظبمات اینستاگرام بروید و ورود دومرحله‌ای اکانت را فعال کنید.

با این کار بعد از پرسیدن رمز توسط برنامه قبل از هر ورود، پیامکی نیز برای شما که حاوی رمز یک‌بار مصرف است برای شما ارسال میشود که با وارد کردن آن میتوانید وارد اکانت شوید؛ حتما این مورد را از تنظیمات فعال کنید تا مشکل هک شدن برای شما اتفاق نیوفتد.

 

3. لینک‌های ناشناس :

از کلیک روی لینک‌های ناشناس خودداری کنید؛ همچنین از ارسال تصویری که در آن لینک موجود است خودداری کنید زیرا در اکثر این لینک‌ها کدی وجود دارد که درصورتی قرارگیری در دسترس هکر، امکان بازیابی اکانت شما توسط او میسر خواهد شد.

 

4. ایمیل و شماره معتبر وارد کنید :

حتما هم ایمیل و هم شماره موبایل خود را به اکانت خود جهت بازیابی متصل کنید. این کار بسیار مهم است و در مواقع حساس به کمک شما می‌آید.

اگر اکانت شما به هردلیلی از دسترس شما خارج شود برای بازیابی آن به ایمیل و شماره خود نیاز خواهید داشت. در مواردی که هکر ایمیل شما را نیز تغییر میدهد با ارائه‌ی ایمیل قبلی به ساپورت اینستاگرام میتوانید بازیابی را انجام دهید.

همچنین درصورتی که کسی قصد ورود به اکانت شما را داشته باشد یا این کار را انجام داده باشد، اینستاگرام با ارسال ناتیفیکیشن به ایمیل شما، اطلاع رسانی خواهد کرد.

 

5. تغییر رمز دوره‌ای :

رمز خود را دوره‌ای تغییر دهید؛ همچنین از نصب نرم‌افزار‌های لایک بگیر و فالوور بگیر خودداری کنید.