معرفی بهترین سایت های بورسی و ابزار بورس ایران

سعید مقدم
معرفی سایت های بورسی و ابزار بورس برای فعالیت در بازار بورس ایران — ساناست

در دنیای تجارت امروزی، موارد بسیار زیادی برای سرمایه گذاری با سرمایه های مختلف وجود دارد. یکی از بازار هایی که می توان در آن با حداقل سرمایه، سرمایه گذاری کرد بازار بورس است که اسم آن حداقل یک بار به گوش همه ی ما خورده است و یا شاید هم از سرمایه گذاران آن باشیم. در این مقاله قصد داریم با معرفی سایت های بورسی به شما کمک کنیم تا اگر به تازگی قصد ورود به این بازار را دارید بهترین تصمیم را گرفته و ابزار بورسی دلخواه خودتان را به راحتی پیدا کنید.

 

 

معرفی ابزار بورسی

 

صندوق طلا

یکی از ابزارها برای سرمایه گذاری کردن در بورس، سرمایه گذاری در صندوق طلا می باشد.صندوق طلا در واقع صندوقی است  که همان مقدار سرمایه ای که سرمایه داران در طول مدت زمانی جمع آوری کرده اند  را در گواهی سپرده  طلا و اورراق مبتنی بر طلا سرمایه گذاری می‌کند.

گواهی سپرده طلا در واقع ورقه‌ بهاداری است که نشان‌دهنده مالکیت دارنده آن مالک کالا بر مقدار معینی کالای سپرده‌شده در انبار است و آدرس این نوع انبار در خزانه داری پردیس بانک رفاه ثبت میشود .

 

بورس سکه

ابزار بورسی دیگر سرمایه گذاری در بورس سکه می باشد. اگر کسی قصد دریافت گواهی سکه را داشته باشد می تواند سکه فیزیکی خودش را به بانک مورد نظر تحویل دهد و سپس حواله ی آن سکه را  دریافت کند.

در حال حاضر سکه های بانک ملت ،رفاه، ،صادرات و سامان در بورس قابل معامله کردن و همچنین خرید و فروش می باشند.

 

سرمایه گذاری غیر مستقیم

یک ابزار بورسی دیگر روش های سرمایه گذاری کردن در بورس سرمایه گذاری غیرمستقیم است. برای انجام روش سرمایه گذاری غیر مستقیم، سرمایه گذار نمیتواند  به صورت  مستقیم اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار در بورس کند، بلکه باید پولش را در اختیار صندوق سرمایه گذاری مشترک قرار می‌دهد تا متخصصان صندوق به نیابت از شخص اقدام به خرید و فروش کنند.

برای این کار حتما لازم است که سرمایه گذار به یکی از شرکت های کارگذاری و یا حتی  شرکت هایی که مجوز این صندوق ها را دریافت کردند، مراجعه کند و سهام صندوق را که واحد سرمایه گذاری نام دارد خریداری کند.

 

 

معرفی سایت های بورسی

برای فعالیت اثر بخش و هوشمندانه در بورس ایران بهتر است از سایتهایی که مرتبط با بورس هستند استفاده کنید تا نتیجه مطلوبتری کسب کنید. برخی از سایت های بورسی مفید به شرح زیر میباشند :

 

سایت Irvex.ir

یکی از سایت های بورسی مفید برای برای شروع مناسب است سایت Irvex.ir میباشد؛ افرادی که تمایل دارند پیش از ورود به بازار بورس خودشان را آزمایش کنند و محک بزنند، سایت تالار مجازی بورس امکان معاملات مجازی را برای چنین کسانی فراهم کرده است. در کل تنها مشکل این سایت پیچیدگی سایت و مشابه نبودن پنل معاملاتی با معاملات واقعی بازار بورس است.

 

سایت Tsetmc.com

سایت مدیریت فناوری بورس، سایت مفید فورسی دیگری است که برای سرمایه گذاران بورس مفید است؛ Tsetmc.com مجموعه کاملی از اطلاعات است و حتی اطلاعیه‌ها و گزارشات نیز در این سایت نمایش داده می‌شود.

 

سایت Fipiran.com

سایت fipiran متعلق به شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و به عنوان مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران است. در این سایت قابلیت مشاهده اطلاعات ارزشمندی که برای مقایسه و تحلیل سهام کاربرد فراوان دارد وجود دارد.

 

سایت Codal.ir

سایت کدال سایت بورسی اصلی و مفیدی است که بیشتر فعالان بازار سرمایه از آن برای دریافت و مشاهده گزارش‌ها، صورت‌های مالی و اطلاعیه‌ها استفاده می‌نمایند.

 

سایت Seo.ir

این سایت، سایت رسمی سازمان بورس می باشد. بخشی از این سایت برای تحلیل و بررسی بازار است و اطلاعات و آمارها از آن طریق گزارش‌های آماری سالانه و ماهانه بورس و شرکت‌ها را در بازه مختلف می توانید مشاهده کنید.

 

سایت Sena.ir

در پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سِنا) اخبار بورس اوراق بهادار، بورس کالا، فرابورس، بورس انرژی، بازارهای بین‌المللی، شرکت‌ها، مجامع و کارگزاران را در اختيار شما می گذارد.