معرفی بهترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک رایگان

آیدا رمضانی
معرفی بهترین سرویسهای کوتاه کننده لینک (Link Shortener) رایگان — ساناست

سرویس کوتاه کننده لینک به شما کمک میکند لینک های بلند خود به لینک های کوتاه و تمیز تر تبدیل کنید و در کنار این، از قابلیتهایی چون آمارگیری آن نیز استفاده کنید. در این مقاله بهترین کوتاه کننده های لینک موجود را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

معرفی ۷ سرویس برتر کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک - ساناست اینکه بخواهید مخاطبان را متقاعد کنید تا بر روی یک پیوند طولانی و شلخته کلیک کنند تا محتوای شما را ببینند تقریبا غیر ممکن است.

برای اینکه در هنگام به اشتراک گذاشتن پیوند قانونی برای به  هرزنامه یا شلخته تلقی نشود، از لیست بهترین هفت کوتاه کننده پیوند استفاده کنید که پیوندهای شما را در لیست URL های تمیز ، سازگار و قابل کلیک قرار می دهد.

کوتاه کننده پیوند، پیوندهای شما را به URL های ساده و قابل دسترس‌تر تغییر می دهد. کوتاه کردن لینک‌های شما باعث می شود مخاطبان راحت‌تر آن را به اشتراک بگذارند و پیگیری عملکرد آن آسان‌تر می شود.

کوتاه کنندهای لینک مختلفی وجود دارد که در این مقاله بهترین نمونه‌های خارجی موجود را به شما معرفی میکنیم.

 

 

مزایای استفاده از کوتاه کننده لینک

استفاده از کوتاه کننده های لینک می تواند به برند شما از سه روش اصلی کمک کند:

 

نظم و ترتیب درست

وقتی پیوندهای طولانی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاری می تواند مانند هرزنامه به نظر برسد و یا باعث شود تا مخاطبان از کلیک بر روی چیزی که به طور منظم مشخص نیست باز دارد.

جالب است بدانید که اضافه کردن پارامترهای ردیابی به پیوندهای شما می تواند منجر به URL هایی شود که طولانی و گیج کننده است برای کسی که با روشهای معمول پیگیری پیوند آشنایی ندارد و یک مخاطب عادی است. کوتاه کننده های پیوند می توانند پیوندهای ناخواسته و شلخته را به پیوندهای واضح و ساده تبدیل کنند.

 

آمارگیری و تجزیه تحلیل ورودی

توجه داشته باشید که بسیاری از کوتاه کننده های پیوند به شما امکان می دهند تا عملکرد و تجزیه و تحلیل پیوند خود را ردیابی کرده و این کار به شما کمک می کند تا درک کنید کدام یک از مطالب در سیستم عامل های خاص بهترین عملکرد را دارند.

برای مثال اگر از لینک استوری اینستاگرام استفاده میکنید، میتوانید به جای استفاده لینک های طولانی اصلی، از لینکهای کوتاه شده استفاده کنید تا بتوانید آمار دقیق ورود را مشاهده کنید.

 

کاهش کاراکترها

طبیعتاً هر شبکه رسانه اجتماعی میزان کاراکترهایی را که می توانید در پست های خود وارد کنید را محدود میکند. و این جزو یکی از قوانین این شبکه ها است.

Twitter و LinkedIn به ترتیب با 280 و 700 نویسه دارای کمترین محدودیت کاراکتر در بین شبکه های اجتماعی هستند ، بنابراین اگر نیاز به فشردن پیوند یا هشتگ اضافی در یکی از پست های خود دارید ، کوتاه کننده های لینک می توانند به شما کمک کنند تا در حد مجاز استفاده از کاراکتر باقی بمانید.

 

از بهترین کوتاه کننده های لینک می توان به Bit.ly ، Blink ، Rebrand.ly ، Ow.ly، Buff.ly ، TinyURL ، Tiny.CC اشاره کرد.

 

 

کوتاه کننده لینک Bit.ly

کوتاه کننده لینک Bit.ly - ساناست

Bit.ly یک کوتاه کننده پیوند است که دارای یک داشبورد جامع می باشد و معیارهای عملکرد پیوندهای شما را نشان می دهد؛ معیار هایی مانند نرخ کلیک ، آمار کانال و اطلاعات جغرافیایی افرادی که روی پیوندهای شما کلیک می کنند.

آنها همچنین پیوندهای مارک دار ارائه می دهند و با نرم افزار مدیریت رسانه های اجتماعی مانند Sprinklr ، Sprout Social ، Buffer ، Hootsuite و HubSpot همکاری دارند تا به شما کمک کنند پیوندهای کوتاه شده خود را از طریق پروفایل های رسانه های اجتماعی خود به صورت همگانی به اشتراک بگذارید.

استفاده از حساب رایگان Bit.ly حداکثر 1000 پیوند بدون مارک و گزارش پیوند را به مدت 30 روز به شما می دهد که برای مشاغل کوچک بسیار کاربردی است.

اگر از صاحبان مشاغل بزرگ هستید طرح سازمانی آنها به شما امکان می دهد 3000+ پیوند را در ماه مارک کنید و تمام داده ها و معیارهای ذکر شده در بالا را هم علاوه بر این به شما ارائه می دهد.

 

متاسفانه این سرویس به تازگی در ایران فیلتر شده است لذا در استفاده از آن به این نکته توجه داشته باشد.

 

 

کوتاه کننده لینک BL.Ink

کوتاه کننده لینک BL.Ink - ساناست

BL.Ink به عنوان یکی از کوتاه کننده های پیوند قوی پیوندهای مارک دار هوشمندی را به شما ارائه می دهد که به شما امکان می دهد پیوندهای سفارشی حاوی کلمات مرتبط و نه فقط یک رشته تصادفی از کاراکترها را ایجاد کنید.

آنها همچنین گزارش های تحلیلی ارائه می دهند که می توانند کلیک ها را براساس تاریخ ، زمان ، زبان ، مراجعه کنندگان ، دستگاه و مکان ردیابی کنند و با ابزارهای تحلیلی وب مانند Google Analytics و Adobe ادغام شوند.

متاسفانه استفاده از این برنامه رایگان نیست و آنها با شروع از 12 دلار در ماه ، برنامه های خود را بر اساس تعداد پیوندهایی که می خواهید ایجاد و ردیابی کنید ، قیمت گذاری می کنند.

 

 

کوتاه کننده لینک Rebrand.ly

کوتاه کننده لینک Rebrand.ly - ساناست

Rebrand.ly یک پلت فرم کوتاه کننده پیوند است که می تواند پیوندهای شما را مارک گذاری کند، معیارهای عملکرد آنها را ردیابی کند و یا با بیش از 50 سیستم عامل دیگر ادغام شود تا پیوندهای شما را به صورت یکپارچه توزیع کند.

این سیستم با سه برنامه برای افراد و دو برنامه برای تیم ها ، راه حل های کوتاه سازی پیوند را برای شرکت های کوچک و تجاری ارائه می دهد.

برخی از خدمات این سیستم رایگان است و بخش اعظم آن با پرداخت هزینه به عنوان مثال ، طرح رایگان آنها 5000 کلیک پیگیری شده ، 500 لینک مارک دار و 5 نام دامنه سفارشی را ارائه می دهد و در حالی که برنامه حق بیمه آنها 1.500.000 کلیک پیگیری شده ، 150.000 لینک مارک دار و 20 نام دامنه سفارشی را با پرداخت 499 دلار در ماه ارائه می دهد.

 

 

کوتاه کننده لینک Ow.ly

کوتاه کننده لینک Ow.ly - ساناست

Ow.ly که توسط سیستم عامل مدیریت رسانه های اجتماعی توسعه یافته است ، یک کوتاه کننده پیوند است که در هر حساب رایگان Hootsuite به راحتی وجود دارد.

با Ow.ly ، می توانید پیوندهای خود را توزیع کرده و معیارهای عملکرد آنها را مستقیماً در بستر Hootsuite ردیابی کنید، که به شما امکان می دهد هر پیوندی را که ارسال می کنید به تمام پروفایل های رسانه های اجتماعی خود کوتاه کنید.

Ow.ly یک گزینه عالی برای هر کسی است که قبلاً از Hootsuite به عنوان سیستم عامل مدیریت رسانه اجتماعی خود استفاده کرده است.

 

 

کوتاه کننده لینک Buff.ly

سرویس Buff.ly - ساناست

Buff.ly مشابه ابزار کوتاه کننده پیوند Hootsuite ، Buff.ly در Buffer عمل می کند با تفاوت این که با یک سیستم عامل دیگر مدیریت رسانه های اجتماعی ، ادغام شده است.

با Buff.ly می توانید پیوندهای خود را کوتاه کنید ، آنها را شخصی سازی کنید ، آنها را در تمام پروفایل های رسانه های اجتماعی خود توزیع کنید و معیارهای عملکرد آنها را دقیقاً در بستر Buffer پیگیری کنید.

Buff.ly برای هر کسی که از Buffer به عنوان بستر مدیریت رسانه های اجتماعی خود استفاده می کند ، مناسب است.

 

 

کوتاه کننده لینک TinyURL

TinyURL - ساناست

TinyURL یک پلت فرم کوتاه کننده لینک رایگان است که برای کاربرانی که پیوندهای یکبار مصرف دارند و می خواهند آن را کوتاه کنند بسیار مناسب است.

استفاده از TinyURL بسیار ساده است؛ تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به TinyURcoin بروید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. می توانید به سرعت پیوندی را که می خواهید برای آن یک URL کوتاه کرده و همچنین یک نام مستعار سفارشی را پر کنید.

 

 

کوتاه کننده لینک Tiny.CC

سرویس Tiny.CC - ساناست

Tiny.CC یکی دیگر از کوتاه کننده های لینک رایگان است که به شما امکان می دهد پیوندهای کوتاه موقت را فقط با چسباندن پیوند طولانی خود در یک جعبه متن و فشار دادن Shorten ایجاد کنید.

مانند TinyURL ، می توانید این پیوندها را نیز شخصی سازی کنید.اگر ثبت نام کنید و اشتراک پولی خریداری کنید ، می توانید پیوندهایی که تاریخ انقضا ندارند کنار بگذارید و بعداً URL آن ها را ویرایش کنید.

اگر یک کاربر رایگان باشید ، پیوند منقضی می شود و نمی توانید پس از تولید ، آنها را ویرایشکنید. و این موضوع کمی دست شما را در کار می بندد.