معرفی درگاه پرداخت زرین پال

زهرا کامران‌ور
معرفی درگاه پرداخت زرین پال (پرداخت‌یار zarinpal) — ساناست

این روزها که اکثر کاربران خرید اینترنتی را به خریدهای سنتی خود ترجیح می‌دهند راه اندازی یک کسب وکار اینترنتی بیشتر از قبل ضروری به نظر می‌رسد. با این‌حال بیشتر افراد به دلایل مختلف از راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود سر باز می‌زنند. یکی از این دلایل مشکلات مربوط به دریافت درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم است. برای دریافت این نوع درگاه باید مجوز کسب وکار داشته باشید و نشان اینماد را هم دریافت کنید. با این‌حال توسعه درگاه‌های پرداخت واسط کار را برای کسب وکارها ساده‌تر کرده است. یکی از همین درگاه‌های پرداخت که سابقه طولانی و خوبی در این زمینه دارد درگاه پرداخت زرین پال است. در این مقاله قصد داریم به بررسی این درگاه پرداخت بپردازیم. پس همراه ما باشید.

 

 

معرفی زرین پال

درگاه پرداخت زرین پال جزء اولین درگاه‌هایی بود که وارد این حوزه شد و در طول چند سال توانست نظر افراد زیادی را به سمت خود جلب کند. این شرکت در سال۱۳۸۹ زمانی وارد بازار شد که هنوز خبری از درگاه‌های پرداخت اینترنتی در ایران نبود و بیشتر افراد با چنین واژه‌‌ای بیگانه بودند. این شرکت در طول سال‌ها فعالیت خود تلاش کرد امنیت را در پرداخت‌های اینترنتی به وجود بیاورد و بستری امن و مطمئن را برای مبادلات مالی فراهم آورد.

 

 

زرین پال چگونه فعالیت می‌کند؟

فرض کنید مشتری وارد سایت شما می‌شود و از محصولی خوشش می‌آید. به سرعت دست به کار می‌شود و فرم ثبت نام و سفارش را پر می‌کند. حالا به درگاه پرداخت زرین پال وصل می‌شود و وجه مدنظر را پرداخت می‌کند. در این شرایط وجه به صورت آنلاین و بدون کسر کارمزد در حساب زرین پال قرار می‌گیرد. شما می‌توانید این وجه را به حساب فرد دیگری در زرین پال واریز کنید یا از آن‌ها بخواهید وجه را به صورت مستقیم به حساب خودتان واریز کنند.

 

 

زرین پال چه خدماتی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد؟

این شرکت توانسته است خدمات و محصولات متنوعی برای کاربران خود فراهم آورد. در میان خدمات و محصولات مختلفی که توسط این شرکت ارائه می‌شود موارد زیر بیشتر به چشم می‌خورد:

  • کیف پول الکترونیک
  • زرین گیت
  • ضمانت پرداخت
  • زرین کارت
  • مسیردهی هوشمند
  • اپلیکیشن موبایلی
  • وب گیت
  • لینک شخصی

 

مزایای استفاده از زرین پال نسبت به شرکت‌های مشابه چیست؟

همه کسب وکارها به دنبال انتخاب شرکتی برای ارائه درگاه پرداخت هستند که بتواند نیازهایشان را به بهترین شکل ممکن برآورده سازد. شرکت زرین پال جزء معدود شرکت‌هایی است که توانسته است رضایت مشتریان خود را به خوبی جلب کند. ارائه لینک کوتاه پرداخت و ارائه زرین کارت جزء مزایای این شرکت محسوب می‌شود.

 

 

اپلیکیشن زرین پال چه ویژگی‌هایی دارد؟

اپلیکیشن زرین پال جزء مواردی است که به کاربران اجازه می‌دهد گوشی هوشمند خود را به یک کیف پول الکترونیکی تبدیل کنند و پرداخت‌هایشان را با سرعت و امنیت بیشتری انجام دهند. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد تراکنش‌هایتان را مدیریت کنید، کیف پول‌هایتان را به بهترین شکل مدیریت نمایید، پرداخت‌هایتان را با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام دهید، پرداخت‌های کارت به کارت‌تان را هم به راحتی انجام دهید و از همه مهم‌تر شارژ بخرید و قبض‌هایتان را در کمترین زمان ممکن پرداخت نمایید.

 

 

درگاه‌های پرداخت زرین پال چگونه است؟

بهتر است بدانید که این شرکت دو نوع درگاه پرداخت دارد. یکی از این درگاه‌ها درگاه عادی زرین پال است که آن را وب گیت هم می‌گویند. نوع دیگری که محبوبیت بسیار زیادی در میان کاربران دارد درگاه اختصاصی است که به آن زرین گیت می‌گویند.

 

درگاه پرداخت عادی

زمانی که مشتری محصول یا خدمتی از شما می‌خرد و تصمیم می‌گیرد وجه را به صورت اینترنتی پرداخت نماید وارد صفحه زرین پال می‌شود و گزینه‌های مختلفی را پیش روی خود می‌بیند. اینجاست که مشتری باید تصمیم بگیرد که چگونه می‌خواهد وجه مدنظر را پرداخت کند.

 

درگاه پرداخت اختصاصی

اگر دوست ندارید مشتری شما بعد از سفارش وارد صفحه زرین پال شود می‌توانید از این نوع درگاه استفاده کنید. این درگاه به صورت اختصاصی عمل می‌کند و مشتری را وارد صفحه پرداخت بانک می‌کند.

 

 

 

حرف آخر

درگاه‌های پرداخت اینترنتی کار را برای کسب وکارها و مشتریانشان ساده‌تر کرده‌اند. حالا در هر جای ایران که باشید می‌توانید به کمک این درگاه‌های پرداخت محصول یا خدمت مدنظرتان را خریداری کنید و در کسری از ثانیه وجه آن را پرداخت نمایید. همانطور که می‌دانید درگاه‌های پرداخت متنوعی در ایران وجود دارد که زرین پال یکی از قدیمی‌ترین آن‌هاست. در این مقاله سعی کردیم به طور مختصر به بررسی این درگاه پرداخت بپردازیم و مزایا و معایبی که دارد را با هم مرور کنیم.