آموزش کسب درآمد از دیجی کالا

مینا چراغی
آموزش رایگان کسب درآمد از دیجی کالا در سال 1400 — ساناست

امروزه کسب درآمد از فروشگاه های اینترنتی یکی از روش های پر سود کسب در آمد برای بسیاری از افراد است. یکی از این فروشگاه ها که بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران محسوب می شود دیجی کالا است. ما در این مقاله قصد داریم روش کسب درآمد از دیجی کالا را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

 

 

کسب درآمد از دیجی کالا

برای کسب درآمد از دیجی کالا دو روش وجود دارد. یکی از روش ها همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ است و دیگری کسب درآمد از طریق فروشندگی است. در روش همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ شما می توانید با فروش محصولات مشخصی از فروشگاه دیجی کالا، درصدی از مبلغ را به عنوان کمیسیون دریافت کنید. در روش دیگر شما به عنوان فروشنده، محصولات خود را در این فروشگاه به فروش می رسانید. کسب درآمد از طریق هر کدام از این روش ها نیازمند طی کردن مراحلی است که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه، مرحله به مرحله شرح می دهیم.

 

آمار دیجیکالا - ساناست

 

 

مراحل کسب درآمد از دیجی کالا از طریق همکاری در فروش

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش در واقع نوعی بازاریابی است که حدود 20 سال قبل برای اولین بار توسط فروشگاه اینترنتی آمازون به اجرا درآمد. پس از آن بود که سایر فروشگاه های جهان از این روش برای فروش هر چه بیشتر محصولات خود استفاده کردند. همچنین وب سایت های زیادی با همکاری در فروش به کسب درآمد پرداختند.

با استفاده از این روش شما می توانید در فروش محصولات یک شرکت یا فروشگاه همکاری کنید. شما به عنوان بازاریاب از طریق یک لینک افراد را به خرید از شرکت یا فروشگاه مورد نظر ترغیب می کنید. کاربر با استفاده از کلیک روی لینک مورد نظر وارد صفحه خرید محصول مشخصی در دیجی کالا می شود.

+ بیشتر بخوانید : آموزش کسب درآمد از توییچ

در صورت هر خرید درصدی به عنوان کمیسیون به شما پرداخت می شود. در صدها از 2 درصد تا 20 درصد با توجه به کالا ها و دسته بندی های مختلف متغیر است. گاهی هم ممکن است درصد مقداری بیشتر باشد. شما می توانید این بازاریابی را از طریق وب سایت و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا کانال های تلگرام انجام دهید. مراحل کسب درآمد از دیجی کالا از طریق این روش عبارتند از:

 

1. ثبت نام در سیستم همکاری در فروش دیجی کالا

برای ثبت نام، ابتدا وارد سیستم کسب درآمد دیجی کالا شوید سپس در بالای صفحه مورد نظر روی کلمه “عضویت” کلیک کنید تا وارد صفحه بعد شوید. در پائین این صفحه روی عبارت “همین حالا عضو شوید” کلیک کنید. در این لحظه صفحه ثبت نام ظاهر می شود.

 

سیستم همکاری در فروش دیجیکالا - ساناست

 

شما باید مشخصات لازم را در صفحه ثبت نام وارد کنید. ابتدا یک نام کاربری انگلیسی انتخاب کنید و آن را در قسمت مورد نظر تایپ کنید. برای نام کاربری می توانید از حروف انگلیسی، نقطه یا underline استفاده کنید. قبل از ثبت نام کاربری لازم است که از انتخاب آن مطمئن شوید زیرا پس از ثبت نام امکان تغییر آن وجود ندارد.

بعد از نام کاربری قسمت نوع همکاری را پر کنید. برای این قسمت 2 گزینه وجود دارد. یکی گزینه کسب درآمد از شبکه اجتماعی و دیگری شبکه تبلیغاتی است. اگر می خواهید از طریق وب سایت یا شبکه های اجتماعی بازاریابی را انجام دهید گزینه کسب درآمد از شبکه های اجتماعی را انتخاب کنید. اگر شبکه تبلیغاتی دارید و می خواهید از طریق آن بازاریابی را انجام دهید گزینه شبکه تبلیغاتی را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب نوع همکاری باید وضعیت حقوقی را مشخص کنید. برای مشخص کردن وضعیت حقوقی دانستن نام شرکت، شناسه ملی و کد ملی نماینده شرکت الزامی است. علاوه بر این ها باید یک آدرس ایمیل و یک شماره موبایل را وارد کنید. پس از تکمیل مشخصات، رمز عبور را در قسمت مشخص شده وارد کنید سپس آن را در قسمت روبه رو تکرار کنید. در این هنگام نام و نام خانوادگی و کد ملی را وارد کنید، در قسمت “من ربات نیستم” تیک بزنید ، گزینه “با تمام قوانین موافقم و آن ها را مطالعه نموده ام” را علامت بزنید سپس روی کادر “تکمیل ثبت نام” کلیک کنید.

بعد از کلیک روی “تکمیل ثبت نام” وارد صفحه ورود به حساب کاربری می شوید و پیام “ثبت نام موفقیت آمیز بود. ایمیل فعال سازی برای شما ارسال شد” را دریافت می کنید. با دریافت این پیام وارد ایمیل خود شوید و روی لینک تاییدیه دیجی کالا کلیک کنید، با انجام این کار صفحه کاربری برای شما فعال می شود. پس از تایید ایمیل، نام کاربری و رمز عبوری را که پیش از این انتخاب کرده بودید در قسمت مورد نظر تایپ کنید تا وارد پروفایل خود شوید.

 

2. وارد کردن اطلاعات پروفایل

وقتی وارد صفحه پروفایل خود شدید قست هایی مربوط به اطلاعات شخصی وجود دارد که باید آن ها را پر کنید. نام پدر، شماره شناسنامه، شماره شبا، کارت بانکی و آدرس پستی از جمله این اطلاعات هستند. علاوه بر این ها بارگذاری تصویر کارت ملی و شناسنامه باید انجام شود.

 

3. ثبت رسانه

پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده در مراحل قبل، نوبت به ثبت رسانه می رسد. برای انجام این کار ابتدا روی قسمت مدیریت رسانه در ستون سمت چپ کلیک کنید. وقتی وارد صفحه مورد نظر شدید باید اطلاعاتی چون نام رسانه، آدرس رسانه، موضوع و نوع آن را وارد کنید.

برای قسمت موضوع رسانه دو گزینه وجود دارد یکی از آن ها خبری و دیگری فروشگاه است. اگر شما در رسانه خود در مورد محصولات دیجی کالا توضیح می دهید و آن ها را بررسی می کنید گزینه خبری  و اگر رسانه شما به صورت فروشگاه است گزینه فروشگاه را انتخاب کنید. در قسمت نوع رسانه نیز گزینه شبکه اجتماعی یا وب سایت را انتخاب کنید. در آخر روی گزینه ثبت رسانه کلیک کنید تا عملیات ثبت رسانه انجام شود.

 

4. ساخت لینک

با ساخت لینک، کاربران یا مخاطبان شما در وب سایت یا رسانه اجتماعی از طریق کلیک روی آن وارد دیجی کالا می شوند. در صورتی که آن ها محصول مورد نظر را خریداری کنند مبلغی به عنوان کمیسیون به حساب شما واریز می شود. حال چگونه باید لینک را ایجاد کنیم؟ قبل از شروع می توانید به قسمت راهنمای استفاده از لینک ها بروید و آن را مطالعه کنید.

برای ساخت لینک ابتدا وارد صفحه اصلی دیجی کالا شوید و دسته بندی کالا یا محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار شما می توانید یک دسته بندی کلی یا کالای خاصی را انتخاب کنید. وارد صفحه مورد نظر شوید، به قسمت بالای مرور گر بروید و لینک URL را کپی کنید.

در این هنگام به قسمت مدیریت لینک در صفحه کسب درآمد از دیجی کالا بروید. در قسمت ثبت لینک کادرهایی وجود دارد که باید آن ها را کامل کنید. در کادر اول روبه روی عنوان وب سایت، نام سایت خود را وارد کنید. در کادر فروشگاه، عنوان دیجی کالا را کلیک کنید سپس یک عنوان برای لینک خود انتخاب کنید و آن را در قسمت مورد نظر وارد کنید. می توانید نام محصول را برای عنوان انتخاب کنید. گزینه ای به نام توسعه دهنده وجود دارد، اگر توسعه دهنده نیستید گزینه مورد نظر را علامت نزنید. در آخر لینکی که از قبل کپی کردید را در قسمت آدرس وارد کنید و کلید ثبت را بزنید.

حال لینک شما آماده است. می توانید از ستون آدرس کوتاه شده جدول لینک های ثبت شده، لینک خود را کپی کنید و در سایت یا رسانه خود قرار دهید. با روشی که آموزش داده شد می توانید هر تعداد لینک که نیاز داشتید، درست کنید.

 

5. بخش پروموشن

در حقیقت پروموشن ها تخفیفات دوره ای هستند که برای مدت زمان محدودی در نظر گرفته می شوند. شما می توانید پروموشن مورد نظر خود را انتخاب کنید و در سایتتان از آن استفاده کنید. برای انجام این کار به قسمت سمت چپ پیشخوان بروید و گزینه پروموشن را انتخاب کنید.

در قسمت پروموشن لیستی از پروموشن های دیجی کالا را به صورت یک جدول می بینید. ستون آخر جدول پروموشن، ستون “دریافت کد” است، روی آن کلیک کنید تا تنظیمات کد بنر هر پروموشن را دریافت کنید. پس از کلیک روی این ستون پنجره ای ظاهر می شود. در قسمت سایز بنر اندازه مورد نظر را وارد کنید، در کادر دیگر عنوان وب سایت را وارد کنید سپس روی قسمت “ایجاد کد” کلیک کنید. در نهایت کد ایجاد شده را در قسمت مورد نظر خود در سایت یا شبکه اجتماعی خود قرار دهید و از این طریق به کسب درآمد از دیجی کالا بپردازید.

 

 

مراحل کسب درآمد از دیجی کالا از طریق فروشندگی

آموزش کسب درآمد از دیحی کالا - ساناست

در روش کسب درآمد از دیجی کالا از طریق فروشندگی یا مارکت پلیس دیجی کالا شما می توانید اگر صاحب کسب و کاری هستید از طریق دیجی کالا محصولات خود را به نمایش بگذارید تا امکان خرید آن ها دو چندان شود. در این روش شما به عنوان فروشنده حقیقی یا حقوقی فعالیت خود را آغاز می کنید. در این جا فروشنده حقیقی به کسی گفته می شود که دارای جواز کسب یا گواهی فعالیت صنعتی است. فروشنده حقوقی نیز به کسی گفته می شود که صاحب شرکت یا موسساتی است که دارای کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده است. حال به مراحل کسب در آمد از طریق این روش می پردازیم.

 

 

1. ثبت نام به عنوان فروشنده

برای ثبت نام در این روش ابتدا به آدرس https://seller.digikala.com/registration/  بروید. وقتی وارد صفحه مورد نظر شدید باید اطلاعاتی چون آدرس ایمیل، رمز عبور و یک شماره تماس را وارد کنید. در آخر روی قسمت ثبت نام کلیک کنید. در این هنگام یک ایمیل به شما ارسال می شود که کد فعال سازی را می توانید در آن مشاهده کنید.

 

2. تعیین وضعیت حقیقی یا حقوقی

در صفحه ای که پس از ثبت نام برای شما باز می شود باید کد فعال سازی را در قسمت مشخص شده وارد کنید و روی قسمت “ثبت کد تایید” کلیک کنید. در این لحظه صفحه جدیدی برای شما باز می شود. در این صفحه ابتدا مشخص کنید که فروشنده حقیقی یا حقوقی هستید سپس اطلاعات مربوطه را وارد می کنید. چنان چه فروشنده حقیقی هستید باید اطلاعاتی چون نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی را وارد کنید و در صورتی که فروشنده حقوقی هستید اطلاعاتی چون نوع شرکت، شماره اقتصادی، شناسه و شماره ثبت را باید وارد قسمت مورد نظر کنید.

 

3. وارد کردن اطلاعات تماس و اطلاعات تجاری

در این مرحله نوبت به وارد کردن اطلاعات تماس و اطلاعات تجاری می رسد. در قسمت اطلاعات تجاری ابتدا باید نام فروشگاه و پس از آن شماره شبا را وارد کنید. قسمت بعدی مربوط به فروش کالاهای مورد نظر شما است در این قسمت باید دسته بندی مربوط به محصولات خود را انتخاب کنید سپس  باید حدود تنوع کالاهایی که قصد فروش آن ها را دارید، تعیین کنید. در آخر بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید.

 

4. تایید شرایط همکاری

پس از کلیک روی گزینه “ادامه”، صفحه جدیدی باز می شود که در آن شرایط همکاری به طور کامل توضیح داده شده است. در قسمت پائین دو گزینه وجود دارد که شما پس از مطالعه مطالب باید گزینه موافقت خود با شرایط را علامت بزنید و در نهایت روی “تایید” کلیک کنید. پس از آن صفحه دیگری باز می شود و در این مرحله است که کدی به شماره تماس شما ارسال می شود. کد مورد نظر را در قسمت مشخص شده وارد کنید و تایید بزنید.

 

5. ثبت نهایی

پس از وارد کردن کد تایید در مرحله قبل، وارد صفحه مالیات بر ارزش افزوده می شوید. شما باید مشخص کنید شامل ارزش افزود می شوید یا خیر؟ در نهایت تصاویر مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید سپس روی قسمت “ثبت نهایی” در پائین صفحه کلیک کنید.

فروشندگی در دیجیکالا - ساناست

 

6. شرکت در دوره کسب درآمد دیجی کالا

برای کسب درآمد از دیجی کالا به عنوان فروشنده در دوره ای که به این منظور وجود دارد باید ثبت نام کنید. ثبت نام در این دوره به صورت رایگان و اجباری است و توسط کارشناسان دیجی کالا به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود. در این دوره تمام نکات مهم به شما آموزش داده می شود. شما برای شرکت در دوره باید در صفحه ثبت نام دوره آموزشی مرکز فروشندگان، اطلاعاتی نظیر روز و ساعت انتخابی را وارد و سپس روی قسمت “ثبت نام” کلیک کنید.

با انجام مراحل شرح داده شده شما می توانید وارد پنل فروشندگان شوید، محصولات خود را در این فروشگاه اینترنتی قرار دهید و به کسب درآمد بپردازید.