ترفند جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش (و حالت sleep)

سعید مقدم
جلوگیری از خاموش شدن صفحه کامپیوتر و رفتن به حالت sleep — ساناست


اگر جزء کسانی هستیند که از نرم‌افزار‌های خودکاری مانند ربات‌ها روی سیستم شخصی خود استفاده میکنید یا به هر دلیلی نیاز به روشن بودن کامل سیستم جهت انجام فرایند‌های مختلف دارید احتمالا با مشکل خاموش شدن صفحه کامپیوتر و رفتن به حالت اسلیپ (sleep) مواجه شده اید.

مشکل به خواب رفتن سیستم مخصوصا برای کسانی که از لپ تاپ استفاده میکنند بسیار عذاب آور بوده و حتی با انجام تنظیمات مختلف نیز برطرف نمیشود.

در این مقاله ترفندی ساده اما کاملا کارآمد و تضمینی جهت جلوگیری از خاموش شدن صفحه کامپیوتر و به حالت sleep رفتم سیستم به شما معرفی میکنیم.

جلوگیری از خاموش شدن صفحه کامپیوتر

برای حل مشکل رفتن به حالت sleep در کامپیوتر‌ و لپ تاپ ها هم میتوانید تنظیمات حالت sleep را در ویندوز تغییر دهید (که فعلا به این روش کاری نداریم) و همچنین میتوانید با استفاده از یک فایل پاور‌پوینت استفاده کنید.

حل مشکل sleep با استفاده از پاورپوینت

در ابتدا به این نکته توجه فرمایید که روش ذکر شده تنها برای سیستم‌های شخصی بوده و برای جلوگیری از ورود سرور‌های مجازی به حالت خواب نیازی به تنظیمات و روش خاصی ندارید؛ vpsها به‌صورت پیش فرض به حالت خواب نمی‌روند و دائما روشن هستند.

ترفند جلوگیری از به‌خواب رفتن  سیستم با powerpoint

1- ابتدا نرم‌افزار پاورپوینت را دانلود و نصب کنید؛ برای استفاده از این برنامه هم میتوانید مجموعه‌ی کامل آفیس را نصب کنید (در آفیس تمام برنامه‌های موردنیاز ازجمله پاورپوینت موجود است) و همچنین میتوانید برنامه پاورپوینت را جداگانه دانلود کنید.

2- پس از اینکه برنامه پاور‌پوینت را دانلود و نصب کردید تنها کافی است که یک فایل پاورپوینت ساخته و هنگامی که نیاز به روش بودن سیستم دارید فایل پاورپوینت را در حالت اجرا قرار دهید.

پس از این کار سیستم به حالت sleep نخواهد رفت.

+ درصورتی که نمیتوانید فایل پاورپویتت بسازید پس از نصب پاورپوینت، فایل زیر را دانلود و اجرا کنید: