اصول نوشتن بیوگرافی استاندارد و حرفه ای اینستاگرام

مینا چراغی
اصول حرفه ای نوشتن بیوگرافی استاندارد اینستاگرام — ساناست

یکی از مهم ترین مواردی که برای پیج اینستاگرام ضروی است، داشتن بیو استاندارد است. یک بیوگرافی مناسب و استاندارد نقش مهمی در اعتبار و جایگاه پیج خواهد داشت. اگر شما در اینستاگرام پیج دارید و داشتن پروفایل مناسب برایتان مهم است ما در این مقاله قصد داریم روش هایی ایجاد بیوگرافی استاندارد اینستاگرام  را برای شما شرح دهیم پس با ما همراه باشید.

 

 

اصول نوشتن بیوگرافی استاندارد اینستاگرام

قسمت بیوگرافی اینستاگرام یک فضای محدود است که باید سعی کنید از آن حداکثر استفاده را برای معرفی خود ببرید. برای نوشتن این قسمت ابتدا باید هدف خود را از ساختن پیج مورد نظر مشخص کنید و سپس با توجه به آن، قسمت بیوگرافی را پر کنید. در واقع بیوگرافی استاندارد برای مخاطبان بیانگر فعالیت شما است و باید طوری نوشته شود که مخاطب با سرچ در اینستاگرام بتواند پیج شما را پیدا کند. بیوگرافی هویت شما یا کسب و کارتان را نشان می دهد و در جذب فالوور اینستاگرام موثر است. بنابراین بهتر است برای ایجاد آن از بهترین کلمات و عبارات استفاده کنید. در ادامه مراحل نوشتن بیوگرافی استاندارد اینستاگرام را برای شما توضیح می دهیم.

 

انتخاب نام کاربری مناسب

وقتی می خواهید در اینستاگرام یک پیج ایجاد کنید قبل از هر چیز لازم است یک نام مناسب برای آن انتخاب کنید. در واقع نامی که برای پیج انتخاب می کنید به نوعی معرف شما و نشان دهنده شخصیتتان خواهد بود. اگر پیج شما شخصی است برای نام کاربری می توانید از نام و نام خانوادگی خود استفاده کنید اما در صورتی که پیج شما کاری است به گونه ای که در آن صرفا خدمات یا محصولات خود را قرار می دهید می توانید نام برند خود را به عنوان نام کاربری قرار دهید.

نام برند بهتر است یک نام مختصر و واضح باشد به طوری که سرچ آن در اینستاگرام کار سختی نباشد و به راحتی بتوان آن را حفظ کرد. همیشه افراد با نام برندتان به یاد شما خواهند افتاد پس چقدر بهتر است که با نامی مناسب در خاطر افراد باشید. توجه داشته باشید در هنگام انتخاب و وارد کردن نام برای پیج اینستاگرام از وارد کردن اعداد و علامت های اضافی که نام شما را طولانی می کند و دسترسی به آن را سخت می سازد خودداری کنید.

 

انتخاب تصویر مناسب برای پروفایل

از دیگر مراحل ایجاد پروفایل استاندارد برای اینستاگرام، انتخاب تصویر مناسب است. اگر قصد دارید یک پیج شخصی راه اندازی کنید و امور مربوط به خود را در آن پست و استوری کنید بهتر است تصویری از خود را به عنوان پروفایل قرار دهید. در این مورد می توانید بر حسب سلیقه عکسی که مناسب تر است را انتخاب کنید. البته انتخاب تصویری واضح از چهره برای پروفایل پیج شخصی مناسب تر است.

اگر پیج شما یک پیج کاری است و در آن قرار است خدمات یا محصولات خود را معرفی کنید یک لوگو مخصوص برند خود طراحی کنید و آن را به عنوان عکس پروفایل قرار دهید. اگر در حال حاضر لوگو ندارید می توانید تصویری در ارتباط با محصولات یا خدمات پیجتان قرار دهید. با توجه به اینکه قسمت پروفایل کوچک است باید عکسی را انتخاب کنید که با قرار دادن آن در این اندازه کوچک وضوح و زیبایی آن حفظ شود. در نهایت هر تصویری که انتخاب می کنید باید کیفیت مناسبی داشته باشد و هویت شخصی یا کاری شما را مشخص کند.

برخی از برندها و افراد معروف در اینستاگرام هستند که کنار نام خود یک تیک آبی دارند. از آن جایی که صفحات زیادی به نام افراد مشهور در اینستاگرام هست وجود تیک آبی سبب شناسایی پیج اصلی شخص از سایر پیج ها می شود. همه افراد امکان گرفتن تیک آبی را ندارند و دسترسی به آن اغلب کار آسانی نیست.

 

توضیحات مناسب برای بیوگرافی

برای ایجاد یک بیوگرافی خوب به طوری که کاربر با خواندن آن جذب پیج شما شود باید سعی کنید به صورت مختصر و مفید با عبارات مناسب خود یا کارتان را به دیگران معرفی کنید. برای این کار در ابتدا می توانید اگر در زمینه ای دانش و تخصص دارید ابتدا آن را معرفی کنید سپس محصولات، خدمات یا هدف خود را از پیج به بهترین شکل بیان کنید. در آخر هم اگر سایت یا تلگرام دارید آدرس آن را در بیوگرافی قرار دهید.

سعی کنید از نوشتن توضیحات اضافی و خیلی شخصی در قسمت بیوگرافی خودداری کنید. بیوگرافی اینستاگرام تاثیر بسیاری در افزایش فالوورهای شما دارد. البته با خرید فالوور فیک نیز می توانید در مدت زمان کمی تعداد فالوور های خود را افزایش دهید. بنابراین برای رسیدن به این امر ابتدا بهتر است عبارات و کلمات بیوگرافی، آگاهانه و به بهترین شکل انتخاب شود.

در ضمن اگر پیج شما کاری است باید اکانت اینستاگرام خود را به بیزینس تبدیل کنید. اگر حساب شما بیزینسی باشد می توانید لینک هایی به حساب تجاری خود اضافه کنید. مثلا آدرس ایمیل و محل کار خود را در قسمت مناسب یادداشت کنید. این قابلیت برای پیج های تجاری است.

اینستاگرام به تازگی یک قابلیت جدید به برنامه خود اضافه کرده است که با استفاده از آن می توانید هشتگ ها و لینک های پروفایل های دیگر اینستاگرام را در قسمت بیوگرافی قرار دهید. مثلا اگر صاحب چند پیج هستید به راحتی می توانید لینک آن ها را در قسمت بیوگرافی قرار دهید تا مخاطبانتان بتوانند به راحتی پیج های دیگر شما را پیدا کنند.

 

 

بیو استاندارد برای اینستاگرام | جمع بندی

ما در این مقاله به معرفی مراحل ایجاد پروفایل و بیو اصولی برای اینستاگرام پرداختیم. برای ایجاد یک پروفایل استاندارد باید پس از مشخص کردن هدف با انتخاب اکانت مناسب، تصویر با کیفیت و توضیحات دقیق قسمت بیوگرافی پیج خود را کامل کنید.

 

 

منبع : later.com