|

سبد خرید

کسب درآمد از یوتیوب با google AdSense

نوشته شده توسط

‌ سعید مقدم ‌

‌‌ در ‌

14 مهر 1399

کسب درآمد از یوتیوب با google AdSense - ساناست

کسب درآمد از یوتیوب با google AdSense چگونه است ؟ یوتیوب یکی از پر بازدید ترین سایتهای جهان و غول ویدئویی تحت مالکیت شرکت گوگل (الفابت)، یکی از بهترین سرویسها برای درآمد زایی میباشد. این سرویس به عنوان یکی از ابزار کسب درآمد مهم در سراسر جهان محسوب میشود و یوتیوبر‌های بسیاری از طریق آن درآمد کسب میکنند.

در مقاله‌ای (راه‌های کسب درآمد با یوتیوب) به انواع روشهای کسب درآمد از این پلتفرم پرداخته شده است؛ اکنون در این مقاله به اصلی‌ترین روش کسب درآمد از یوتیوب یعنی کسب درآمد از یوتیوب با google AdSense (گوگل ادسنس) خواهیم پرداخت.

 

کسب درآمد از طریق تبلیغات گوگل (گوگل ادسنس)

کسب درآمد از یوتیوب با google AdSense - ساناست Google Adsense نام سرویس تبلیغاتی گوگل است که به شما امکان کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات را میدهد. همچنین اگر خودتان تبلیغ دهنده باشید طبیعتا میتوانید تبلیغات نیز سفارش دهید که مبحثی جدا و خارج از محتوای این مقاله میباشد.

شما با نمایش تبلیغات گوگل ادسنس در کانال یوتیوب خود، میتوانید درآمد دلاری داشته باشید و این درامد انتهای هر ماه میلادی پس از تجزیه و تحلیل نهایی، به حساب شما واریز خواهد شد.

درآمد عایده از هر ۱۰۰۰ نمایش در یوتیوب متغیر و بستگی به محتوا و موضوع و طیف مخاطبان آن ویدئو دارد اما اغلب از ۲ الی ۴ دلار به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید شروع شده و تا رقم های بالای ۲۰ دلار نیز خواهد رفت.

 

 

 

کسب درآمد از Youtube با google AdSense

در کسب درآمد از یوتیوب با گوگل ادسنس یا همان تبلیغات گوگل، شما با نمایش یا کلیک مخاطبان‌تان روی تبلیغات، به کسب درآمد خواهید پرداخت.

در واقع تبلیغات قابل نمایش در یوتیوب به روش‌های مختلفی صورت میگیرد :

  • Display ads
  • Overlay ads
  • Skippable video ads
  • Non-skippable video ads
  • Bumper ads
  • Sponsored cards

هر کدام از روشهای معرفی شده میتوانند درآمد مشخصی را برای شما داشته باشند؛ شما در تنظیمات ویدئو خود میتوانید انواع تبلیغات قابل نمایش را مشخص کنید تا به نمایش درآیند.

تبلیغات مورد نمایش در ویدئو شما بستگی به محتوای آن دارد و مطابق با آن نمایش داده میشود لذا اگر محتوای تخصصی داشته باشید تبلیغات مورد نمایش تخصصی و اگر کانال شما محتوای عمومی باشد، نمایش تبلیغات عمومی خواهد بود.

لازم به ذکر است مبلغ نمایش هر تبلیغ در یوتیوب بر اساس کشوری که تبلیغات شما در آن نمایش داده میشود و دسته‌بندی مرتبط به آن محاسبه خواهد شد.

البته با توجه به اینکه یوتیوب در ایران فیلتر است و کاربران اغلب از نرم‌افزارهای گذر از تحریم که آی‌پی اروپایی یا آمریکایی به آن‌های میدهد استفاده میکنند، نهایتا کاربر هدف شما از آن کشورها محاسبه خواهد شد که نکته‌ای مثبت است؛ زیرا نرخ بالاتری در این کشورها برای تبلیغات ارائه خواهد شد.

 

نحوه کسب درآمد از یوتیوب با google Adsense

برای شروع کسب درآمد در یوتیوب، کانال شما باید ۲ شرط اصلی داشته باشد؛ سایر قدم‌های تبدیل کانال معمولی به کانال آماده به کسب درآمد (همان monetize کردن کانال) پس از رسیدن به این شروط امکان پذیر خواهد بود.

شروط لازم برای monetize شدن اکانت یوتیوب :

  • داشتن حداقل ۱۰۰۰ دنبال کننده (1000 subscribe)
  • داشتن حداقل ۴۰۰۰ ساعت بازدید در ۱۲ ماه اخیر کانال
  • پیروی از قوانین یوتیوب پارتنر (YouTube Partner Program)

باید توجه کنید از مهمترین نکاتی که باید در تولید محتوا درنظر بگیرید، اول منحصر به فرد بودن کانال و محتوای تولیدی و سپس رعایت کامل قوانین مربوط به کپی رایت و … میباشد.

اگر کانال شما دارای محتوای مناسب نباشد احتمال monetize شدن آن در مرحله تایید کانال پایین خواهد بود.

همچنین اگر از محتوای کپی شده استفاده کنید، برای مثال از یک فیلم یا موزیک ویدئو که مربوط به کمپانی آمریکایی باشد، فرای اینکه درآمدی از آن ویدئو به شما تعلق نخواهد گرفت و یوتیوب با شما برخورد خواهد کرد، درآمد حاصله از ویدئو نیز به شرکتی که محتوا از آن کپی شده است تعلق خواهد گرفت.

پس روی کیفیت ویدئوها و همچنین رعایت قوانین توجه ویژه‌ای کنید.

این مقاله در دسته‌ی آموزش‌ها و مقالات و کسب و کار اینترنتی و با برچسب‌های و ارائه شده است.

0 0 آراء
رتبه بندی مقاله
سابسکرایب
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات