معرفی 9 روش تولید محتوا جذاب و حرفه ای برای سایت

مینا چراغی
معرفی 9 روش تولید محتوا جذاب و حرفه ای برای سایت — ساناست

روش های زیادی وجود دارد که از طریق آن ها می توانید اقدام به تولید محتوا کنید. اگرچه ممکن است نوشتن محتوای خوب در گفتار آسان باشد اما آن چه که اهمیت دارد این است که امروزه با حجم عظیم محتواها در رسانه های مختلف چگونه می توان به این هدف رسید؟ در این مقاله قصد داریم روش هایی برای تولید محتوا جذاب ارائه دهیم که می تواند در دستیابی به هدف شما را یاری کند.

 

 

تولید محتوا جذاب(Generate compelling content)

یک محتوای خوب و جذاب بسته به هدف شما می تواند معنای متفاوتی داشته باشد. به طور کلی، یک محتوای خوب محتوایی است که برای مخاطب جالب باشد و او را به تعامل وادارد. همچنین اگر صاحب محصولات یا خدماتی هستید، محتوای خوب برای شما محتوایی است که بتواند مخاطبتان را متقاعد به استفاده از آن محصولات یا خدمات کند. بنابراین در کنار استفاده از ایده های مناسب تولید محتوا بهتر است از روش هایی برای هر چه بیش تر قوی کردن و جذاب کردن آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب روش هایی به شما معرفی می شود که با کمک آن ها می توانید محتوایی جذاب و قوی تولید کنید.

 

1. مخاطبان خود را بشناسید

قبل از سفارش تولید محتوا برای سایت یا شبکه های اجتماعی، سعی کنید بفهمید مخاطبان شما چه کسانی هستند و از محتوای شما چه چیزی می خواهند. در واقع، برای نوشتن محتوا باید بتوانید خواننده را مجسم کنید. یکی از راه های شناخت مخاطبان، بررسی عکس العمل آن ها نسبت به محتوا یا محتواهای قبلی است. همچنین می توانید از نظرسنجی و اقداماتی این گونه برای شناخت نیازهای آن ها استفاده کنید.

 

2. عنوان جذاب و مناسب انتخاب کنید

برای جلب توجه مخاطب، قبل از هر چیز به یک عنوان خوب و جذاب نیاز دارید. برای تعیین عنوان به این فکر کنید که مخاطبان شما در ارتباط با قضیه مورد نظر چه نیازی دارند سپس در عنوان نشان دهید که راه حلی برای آن ها دارید. عنوان باید حتما مرتبط با محتوا باشد تا خوانندگان محتوای شما را کامل مطالعه کنند. برخی اوقات محتوا دقیقا آن چیزی نیست که در عنوان آمده است، همین موضوع باعث می شود خواننده از مطالعه کامل محتوا صرف نظر کند.

علاوه بر عنوان اصلی محتوا، سعی کنید عناوین داخلی جذابی برای محتوا انتخاب کنید. این ترفند خواننده را مجذوب خود می کند و باعث می شود که او مقاله را تا انتها دنبال کند. حتما باید هر عنوان داخل مقاله با اطلاعاتی که ارائه می شود مطابقت داشته باشد. برای انتخاب عناوین جذاب کلمه کلیدی را فراموش نکنید، سعی کنید از کلمه کلیدی مرتبط استفاده کنید. اگر برایتان مشکل است همان ابتدا عنوان را انتخاب کنید می توانید شروع به نوشتن کنید، پس از اتمام محتوا آن را مرور کنید سپس عنوان مناسب را انتخاب کنید.

 

3. اطلاعات مفیدی ارائه دهید

آن چه که برای خواننده اهمیت دارد این است که مطالعه محتوا بتواند فایده ای به او برساند. بنابراین توجه داشته باشید محتوای شما باید به خوانندگان در ارتباط با موضوع موردنظر کمک کند، اطلاعات جدید بدهد و برای آن ها مفید یا سرگرم کننده باشد.

 

4. اطلاعات اصلی و مهم تر را در اولویت قرار دهید

یکی از روش ها برای تولید محتوا جذاب، در اولویت قرار دادن مهمترین اطلاعات است. برای این کار می توانید اصلی ترین حرف خود را در جمله اول بیاورید. در واقع در این روش نکات اصلی را باید در اولویت قرار دهید و نکات کم اهمیت تر را بعد به محتوا اضافه کنید.

 

5. از کلمات ساده و آشنا استفاده کنید

اگر چه گاهی به کاربردن اصطلاحات و واژه های جدید و زیبا می تواند متن را چشمگیر کند اما به صورت مداوم می تواند خواننده را از شما دور کند. وقتی از کلمات ساده تر و قابل فهم استفاده می کنید مخاطب راحت تر و بهتر با شما ارتباط برقرار خواهد کرد. صحبت کردن با زبانی نزدیک به زبان خواننده باعث می شود که آن ها احساس کنند شما یک شخص واقعی از جنس خودشان هستید. همین احساس موجب می شود آن ها فکر کنند که درک شده اند.

 

6. تخصص و اعتبار خود را اثبات کنید

طبیعتا هر فردی وقتی متوجه شود محتوایی از اعتبار و تخصص برخوردار است آن را بهتر دنبال خواهد کرد، در نتیجه اعتماد به مطالب محتوا بهتر شکل می گیرد. شما می توانید از هر روشی برای نشان دادن اینکه مخاطب را درک می کنید، استفاده کنید. به هر حال هر فردی حق دارد که نخواهد به بیانات کسی که تخصص ندارد توجه کند یا از محصولات و خدماتش استفاده نکند.

روش خوب دیگری که می توانید برای اثبات اعتبار خود انجام دهید به اشتراک گذاری هر گونه مدرک یا جوایزی است که در ارتباط با تخصص خود دارید. اگر در کنار تولید محتوا از این موارد استفاده کنید مخاطبان بهتر حرف های شما را می پذیرند.

 

7. از ویدئو استفاده کنید

روش تولید محتوا جذاب- ساناست

یکی از روش هایی که در تولید محتوای حرفه ای و جذاب می تواند به شما کمک کند نمایش محتوا در قالب ویدئو است. خوشبختانه روش های بیشماری وجود دارد که با استفاده از آن ها با افزایش بازدید ویدئو روبه رو می شوید. با استفاده از تفکر و قوه خلاقیت خود بهترین تکنیک ها را می توانید در این باره به کار ببرید.

 

8. ویرایش کنید

برای تولید محتوا جذاب، هر بار برای به اشتراک گذاری باید آن را با دقت ویرایش و تصحیح کنید. وجود اشتباه و خطا در محتوا می تواند باعث شود مخاطب از مطالعه ادامه محتوا صرف نظر کند.

اگر چه ویرایش محتوا کاری زمان بر است اما در افزایش بازدید و دیده شدن شما و برندتان بسیار موثر است. بنابراین سعی کنید قبل از انتشار هر محتوا، بررسی و ویرایش آن را به عادت خود تبدیل کنید، در این صورت متوجه می شوید که کیفیت کار شما بالاتر خواهد رفت.

 

9. از ابزارهای آنلاین استفاده کنید

برخی از ابزارهای آنلاین وجود دارند در تولید محتوایی بهتر و صحیح تر به شما کمک می کنند. این ابزارهای آنلاین ابزارهایی هستند که می توانند برای کمک به دستور زبان بهتر، رفع اشکلات نگارشی، تقویت سئو، تجزیه و تحلیل رقبا و … مورد استفاده قرار بگیرند.

 

جمع بندی

ما در این مقاله به معرفی روش هایی برای تولید محتوا جذاب پرداختیم. این روش ها به شما کمک می کنند تا محتوای خود را بهبود داده و به نتیجه مطلوب برسید. با این حال  به یاد داشته باشید تولید محتوای قوی، به طور مداوم به تمرین و کار نیاز دارد. اگر چه روش های ارائه شده قابل استفاده برای تولید محتوا هستند اما شما نیز باید استراتژی درست و مشخصی در این باره داشته باشید. در پایان اگر در ارتباط با مطالب مورد نظر سوال یا پیشنهادی دارید آن را با ما در میان بگذارید.