معرفی راه های کسب درآمد از سایت

مینا چراغی
معرفی 9 راه کسب درآمد از سایت در ایران در سال 1400 — ساناست

بسیاری از افراد به دنبال روشی هستند که با صرف کمترین هزینه بتوانند به درآمد مناسبی برسند. یکی از این روش ها کسب درآمد از طریق سایت است. از این رو ما در این مقاله به راه های کسب درآمد از سایت می پردازیم تا بتوانید از آن ها استفاده کنید و صاحب درآمد شوید.

 

 

کسب درآمد از سایت

برای کسب درآمد از سایت روش های مختلفی وجود دارد که افراد مختلف می توانند از آن ها استفاده کنند. پیدا کردن بهترین روش برای شما و موفق شدن در آن ممکن است کمی طول بکشد. شما می توانید چند روش که بیشتر با شرایط شما هماهنگ است را امتحان کنید سپس روی هر کدام که نتیجه بهتری می دهد تمرکز کنید.

دلیل این که بسیاری از افراد در ایجاد و رشد سایت خود موفق نمی شوند این نیست که روش یا سایت آن ها خوب نیست بلکه به این دلیل است که بسیار زود تسلیم می شوند. آن ها برای موفق شدن انتظارات نامعقول دارند.

شما برای ایجاد هر نوع سایت و رشد آن باید زمان بگذارید و همواره تلاش کنید. در کنار زمان و تلاشتان می توانید از سایت های بزرگ تر درخواست تبلیغات کنید. گر چه برای انجام تبلیغات نیاز به صرف مقداری هزینه است اما در عوض رشد سایت شما سریع تر می شود.

توجه داشته باشید شما برای موفق شدن در هر کدام از راه های کسب درآمد باید بازدیدکنندگان سایت خود را به میزان معینی برسانید. برای دیده شدن سایت خود حتما باید محتوای با کیفیت، اصولی، خلاقانه و مورد نیاز افراد را تولید کنید. در ادامه روش های کسب درآمد از وبسایت را برای شما ارائه می دهیم (+ سفارش تولید محتوا).

 

بازاریابی وابسته یا همکاری در فروش

در روش بازاریابی وابسته شما در سایت خود اقدام به فروش محصولات شرکت های دیگر می کنید. برای این کار لینک مربوط به خرید محصول را در سایت خود قرار می دهید. اگر خریدی از طریق لینک داخل سایت شما انجام شود پورسانت آن را دریافت می کنید.

شرکت های زیادی هستند که بازاریاب می پذیرند و شما می توانید با آن ها همکاری کنید. البته بهتر است نسبت به کیفیت محصولات شرکت مطمئن شوید تا اعتبار خود را از دست ندهید. شما باید آن چه برای افراد مفید است را تبلیغ کنید و بفروشید نه این که صرفا به دنبال دریافت کمیسیون باشید. هرگز چیزی را تنها به خاطر دریافت پورسانت تبلیغ نکنید.

خوشبختانه محصولات بسیار فراوانی هستند که امکان بازاریابی وابسته را دارند. برای پیدا کردن شرکت ها و محصولاتی که امکان بازاریابی وابسته دارند می توانید در گوگل جست و جو کنید. در این روش شما می توانید ابتدا مطالبی درباره محصول مورد نظر و فوایدی که دارد ارائه دهید سپس لینک خرید را در پایان مطالب قرار دهید.

 

فروش محصولات فیزیکی

شما می توانید از سایت خود برای فروش محصولات فیزیکی استفاده کنید. محصولات فیزیکی می تواند هر نوع محصولی اعم از خوراک، پوشاک، وسایل خانه، وسایل برقی، دست سازه های هنری و… باشد. در این روش دیگر شما نیاز به کرایه مکان و هزینه هایی از این قبیل نخواهید داشت ولی اگر خود شما صاحب فروشگاه هستید باز هم فروش از طریق سایت در کنار  کار اصلیتان می تواند درآمد شما را بسیار بیشتر کند.

 

فروش محصولات دیجیتالی

آموزش کسب درامد از سایت - ساناست

افراد بسیار زیادی هستند که در سایت های مختلف از طریق فروش محصولات دیجیتالی درآمد کسب می کنند. کتاب های الکترونیکی، نرم افزار، پادکست ها، دوره های آموزشی و… که با دانلود کردن امکان دسترسی به آن ها وجود دارد جزء محصولات دیجیتال هستند.

شما با قرار دادن این محصولات در سایت خود به ازای هر دانلود می توانید مبلغی دریافت کنید. هر چه میزان بازدید کننده ها و افرادی که دانلود می کنند بیشتر باشد شما در طول ماه به درآمد بیشتری دست خواهید یافت.

برای استفاده از این روش بهتر است بدانید که مخاطبان سایت شما به چه محصولاتی بیشتر نیاز دارند یا در مورد چه چیزهایی نیاز به کسب مهارت و افزایش یادگیری دارند. شما می توانید برای اطلاع از این موضوع در سایت خود از بازدید کنندگان نظرخواهی کنید.

 

تبلیغات برای سایت ها و برندها

یکی از ساده ترین راه ها برای کسب درآمد از یک وب سایت قرار دادن تبلیغات در آن است. اگر قصد دارید از این روش به درآمد برسید لازم است بدانید انجام آن در ابتدای ایجاد سایت عملی نیست. زمانی می توانید از طریق این روش به کسب درآمد بپردازید که سایت شما به مقدار قابل توجهی بازدید در روز رسیده باشد. بنابراین بهتر است در ابتدای کار از روش های دیگر به کسب درآمد بپردازید و زمانی که به مقدار معینی بازدید دست یافتید تبلیغات انجام دهید.

برای کسب درآمد از تبلیغات چندین روش وجود دارد. یکی از آن ها قرار دادن بنر مربوط به سایت دیگر در سایت خودتان است. در این صورت به ازای تعداد معینی کلیک روی بنر و وارد شدن به سایت مورد نظر به شما هزینه پرداخت می شود. روش دیگر تبلیغات لینک متنی است. شما می توانید لینک دیگر سایت ها را در سایت خود قرار دهید و به ازای هر مقدار کلیک روی آن از سایت مورد نظر هزینه دریافت کنید.

از فواید این روش کسب درآمد از سایت این است که درآمد آن مشخص است و گذاشتن تبلیغات در سایت زحمت چندانی برای شما نخواهد داشت، با صرف زمان کم در طول روز به درآمد خوبی در ماه می رسید و در واقع یه راه عالی برای برقراری ارتباط با افراد زیادی است. با وجود این، رسیدن به تعداد بازدید کننده مورد نیاز برای انجام تبلیغات، موضوعی زمان بر است، به همین دلیل ممکن است بسیاری افراد بعد از صرف زمان کمی ناامید شوند و دست از تلاش بردارند.

اگر تمایل داشتید از طریق این روش کسب درآمد کنید بهتر است از تبلیغات بیش از اندازه در سایت خود جلوگیری کنید. تبلیغات زیاد از حد بازدیدکنندگان را خسته می کند و  آن ها در استفاده از مطالب سایت شما اذیت می شوند.

 

خدمات آموزشی و مشاوره

اگر در زمینه خاصی تخصص دارید در این روش می توانید در ازای دریافت مقداری هزینه به افرادی که نیاز دارند مشاوره دهید یا کلاس های آموزشی غیر حضوری برگزار کنید. مشاوره می تواند در زمینه های تحصیلی، خانوادگی، مشکلات فردی، مسائل حقوقی، مسائل تجاری، بورس و … باشد.  کلاس های آموزشی نیز می تواند در زمینه های مختلفی چون دروس مدرسه، آموزش کامپیوتر، نرم افزارهای گرافیکی، خیاطی، بافندگی، زبان انگلیسی و… باشد.

 

ساخت و فروش وب سایت

در این روش شما می توانید ابتدا به ساخت وب سایت بپردازید و وقتی به میزان خوبی از بازدید رسید آن را بفروشید و از این طریق درآمد کسب کنید. اگر شما سایت خود را با مقدار بازدید مناسب بفروشید قطعا به مقدار زیادی پول نقد دست پیدا می کنید. همچنین افراد زیادی هستند که حاضرند برای دست یابی به سایت خوب هزینه کنند پس از این نظر مشکلی نخواهید داشت.

با دریافت پول حاصل از فروش سایت شاید برای مدت ها نیاز چندانی برای کار کردن نداشته باشید. با این حال اگر سایت مورد نظر تنها سایتی است که شما از طریق آن درآمد کسب می کردید فروش آن باعث می شود که جریان درآمد خود را از دست دهید.

 

سایت با عضویت ویژه

در چند سال اخیر این روش محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. در این روش مطالب جذاب و مورد نیاز افراد را در سایت قرار می دهید و برای برخی از آن ها هزینه ای به عنوان حق اشتراک می گیرید. برای انجام این کار باید محتوای شما بسیار خوب و مورد نیاز مخاطب باشد تا او حاضر باشد برای آن حق اشتراک بپردازد. شما نیز قیمت مناسبی برای محتوای خود در نظر بگیرید تا افراد بیشتری عضو شوند.

برای انجام این روش یک منطقه عضویت ایجاد کنید تا کاربرها وارد آن شوند و اطلاعاتی که می فروشید را مشاهده کنند. شما از طریق این روش می توانید ماه به ماه درآمد کسب کنید. برای راه اندازی این روش باید کار زیادی انجام دهید و برای محتوای بیشتر به صورت منظم کار کنید. با این حال در برخی اوقات بعد از قرار دادن مطالب بدون این که کاری دیگری انجام دهید در طول ماه به حساب شما پول واریز می شود.

 

سایت استخدام و کاریابی

در این روش باید یک سایت کاریابی راه اندازی کنید و به ازای انتشار آگهی شرکت ها هزینه مشخصی را دریافت کنید. افراد یا شرکت هایی که به دنبال استخدام شخصی هستند یک آگهی شغلی برای شما ارسال می کنند تا آن را در سایت خود قرار دهید. این یکی از روش های کسب درآمد از سایت است که بسیاری از وب سایت های معتبر آن را انجام می دهند.

برای پیاده کردن این روش می توانید ابتدا برای هر آگهی مبلغ کمتری بخواهید تا بتوانید آگهی های بیشتری را دریافت کنید. قرار دادن آگهی های استخدامی در سایت برای شما زحمت چندانی نخواهد داشت اما این روش برای سایت هایی که بازدید کم دارند مناسب نیست. همچنین در این روش فضا بسیار رقابتی است.

 

برگزاری وبینار یا دوره های آنلاین

کسب درآمد از سایت با ساخت دوره آموزشی - ساناست

در این روش شما یک وبینار یا دوره آموزشی آنلاین برگزار می کنید و از شرکت کنندگان در دوره هزینه دریافت می کنید. این دوره می تواند در مورد موضوعات مختلفی چون آموزش های پزشکی، روانشناسی، تحصیلی، طب سنتی، تجارت، بورس و… باشد.

برای جلب شرکت کنندگان در ابتدا می توانید یک یا چند دوره را به صورت رایگان برگزار کنید. همچنین می توانید به آن ها بگویید که در ازای شرکت در دو یا سه دوره می توانند در یک دوره به صورت رایگان شرکت کنند.

گر چه ممکن است برگزاری دوره به صورت آنلاین برای شما زحماتی را داشته باشد و برای برخی از اشخاص امکان شرکت در ساعت معین نباشد اما این روش یک راه عالی برای آموزش و درآمد از وبسایت برای افرادی است که امکان برگزاری دوره های آموزشی به صورت حضوری را ندارند.

علاوه بر این ها اگه دوره های باکیفیتی برگزار کنید ممکن است برای سخنرانی و سمینار در مراسمات مختلف از شما دعوت شود. همه این موارد به شما کمک می کند تا علاوه بر درآمد به اعتبار و جایگاه خوبی دست پیدا کنید.

با وجود فواید بسیار این روش گاهی ممکن است شروع کار برای شما سخت باشد و به راحتی قادر به جذب شرکت کنندگان در دوره خود نباشید. همچنین شما باید تلاش و زمان زیادی را صرف آماده سازی دوره کنید.

ممکن است این روش در ابتدا برای شما مقداری استرس آور باشد ولی به مرور با برگزاری دوره های بیشتر اعتماد به نفس فوق العاده ای را تجربه خواهید کرد. علاوه بر این ها پس از اتمام دوره مورد نظر شما می توانید تمام محتوای آن دوره را به صورت یک پکیج در سایت خود قرار دهید و به افراد علاقه مند بفروشید.

+ بیشتر بخوانید : آموزش ساخت دوره آموزشی کوتاه

 

 

راه های کسب درآمد از سایت : نتیجه گیری و سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی راه های کسب درآمد از سایت پرداختیم. با آگاهی و تلاش در هر کدام از این روش ها می توانید به درآمد مطلوبی دست پیدا کنید. حتی در صورت امکان می توانید چند روش را با هم انجام دهید و درآمد خود را چند برابر کنید. اگر در مورد مطالب ارائه شده سوال یا پیشنهادی دارید با ما در میان بگذارید.

+ بیشتر بخوانید : آموزش کسب درآمد از اینستاگرام