کسب درآمد از یوتیوب در ایران (نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران)

سعید مقدم
کسب درآمد از یوتیوب در ایران (3 راه نقد کردن درآمد) — ساناست

کسب درآمد از یوتیوب در ایران با دیگر کشورها تفاوت بسیاری دارد، وجود تحریم های بانکی و همچنین تحریم گوگل ادسنس باعث شده است که ایرانیان نتوانند مستقیما از یوتیوب کسب درآمد کنند اما برای این مشکل راه حل هایی نیز وجود دارد که در این مقاله به آن میپردازیم.

 

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

یوتیوب یکی از راه های کسب درآمد دلاری پر بازده است که درصورت استفاده درست، میتوانید منبع مالی بسیار قابل توجهی برای شما باشد.

با وجود بالا بودن نرخ ارز و همچنین کم بودن ارزش ریال، داشتن درآمد دلاری برای ایرانیان دارای ارزش خاصی است و یوتیوب نیز میتواند به عنوان یکی از اصلیترین راه های کسب درآمد دلاری برای ایرانیان مطرح شود؛ اما، تحریم ایران توسط گوگل ادسنس و همچنین وجود محدودیت های بانکی این کار را کمی سخت کرده است.

با این حال هیچ مشکلی بدون راه حل نیست! شما با طی کردن یک سری مراحل، میتوانید از ایران نیز به کسب درآمد از طریق یوتیوب بپردازید. در ادامه مقاله راه های موجود را بررسی کرده و آموزش میدهیم.

 

 

شرایط کسب درآمد از یوتیوب

قبلا در مقاله‌ی (راه های کسب درآمد از یوتیوب از طریق گوگل ادسنس) شرایط مانتایز کردن کانال یوتیوب (همان تبدیل کانال به درآمدزایی) را بررسی کرده ایم و اینجا فقط به صورت مختصر به آن اشاره میکنیم :

  1. داشتن حداقل ۱۰۰۰ سایسکرابر یا همان دنبال کننده
  2. حداقل ۴۰۰۰ ساعت بازدید در ۱۲ ماه اخیر

وقتی این شرایط را دارا باشید، میتوانید به ادامه مراحل بپرازید.

 

 

تنظیمات کانال یوتیوب برای کسب درآمد از ایران

با توجه به اینکه ایران تحریم است؛ باید برخی تنظیمات را با توجه به این موضوع تغییر دهید تا بتوانید کانال را مانتایز کنید.

  • لوکشین را بر روی یکی از کشورهای تحت ساپورت یوتیوب پارتنر قرار دهید (+ مشاهده لیست)
  • برای ایرانیان، لوکیشن ترکیه و امارات توصیه میشود.
  • شماره خود را وریفای کنید (میتوانید از شماره ایرانی هم استفاده کنید)
  • محتوای درست و مفید داشته باشید تا رد نشوید.

پس از آماده سازی چنل یوتیوبی خود و داشتن شرایط مانتایز، به ادامه مراحل بپردازید.

 

 

راه های دریافت درآمد یوتیوب از ایران

حال که کانال یوتیوب خود را با تنظیمات صحیح درست کرده اید و به تعداد سابسکرایبر و بازدید مناسب رسیده اید، احتمالا دنبال کسب درآمد از آن هستید. برای کسب درآمد در یوتیوب از ایران، به طور کل ۳ راه وجود دارد :

راه اول : زیر مجموعه‌ی یک mcn شوید.

راه دوم : از یک آشنا در خارج کشور برای باز کردن حساب یوتیوب کمک بگیرید.

راه سوم : افتتاح حساب در خارج کشور توسط خود شما

 

 

1. نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران با mcn

کسب درآمد از یوتیوب در ایران - ساناست

ساده ترین راه کسب درآمد از یوتیوب در ایران استفاده از mcn است. شرکت های ثانویه‌ای هستند که مدیریت کانال یوتیوبی شما را انجام میدهد، با شما قرارداد میبندند و یوتیوب شما را به حساب خودشان متصل میکنند.

درآمد شما به حساب ام سی ان وارد میشود و سپس وجه از سما آنها به شما منتقل خواهد شد لذا اعتبار سنجی mcn با شما خواهد بود و باید با دید کامل نسبت به شروع همکاری با یک ام‌سی‌ان اقدام کنید.

این شرکت ها از شما پورسانت میگیرند، پورسانت آنها  تا ۴۰ درصد متغیر است و بستگی به شرکت ارائه دهنده خدمات دارد.

mcn های ایرانی نیز وجود دارند (شرکت هایی که درآمد ارزی را نقد میکنند) که با سرچ در گوگل میتوانید با برخی از ان ها آشنا شوید و شرایط را از آنها جویا شوید.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر شرکت یا شخص واسط، چندین اکانت یوتیوب را در مدیریت خود داشته باشد و یکی از آن کانال ها دچار تخلف شود، ممکن است برای شما نیز مشکلاتی به وجود بیاید پس مراقب باشید.

 

 

2. استفاده از آشنا خارج کشور

یکی دیگر از راه های دریافت درامد دلاری یوتیوب، استفاده از یک اشنا در خارج کشور است تا درآمد شما به حساب او واریز شود.

میتوان گفت پایدارترین روش کسب درآمد از یوتیوب در ایران و نقد کرد درامد استفاده از اشنایان و دوستان خارج کشور است. شما باید از آشنا خود بخواهید تا روند تایید حساب را در یوتیوب شما انجام شود؛ اغلب افراد این کار را انجام نمیدهند چون این درآمد شامل مالیات برای شخص خواهد بود و همچنین نیاز به احراز هویت کامل از سمت آن شخص برای یوتیوب است.

درنظر داشته باشید که محل زندگی شخص نیز با ارسال نامه احراز خواهد شد.

اصولا نمیتوان از دوست و فامیل برای این موارد انتظاری داشت چون برای آن شخص مسئولیتهایی وجود خواهد داشت. همچنین همه از این طیف دوستان و آشنایان ندارند.

 

 

3. افتتاح حساب خارجی توسط شما

کسب درآمد از یوتیوب در ایران - ساناست

راه نهایی برای کسب درآمد از یوتیوب در ایران این است که به کشوری که به ایرانیان سرویس بانکی میدهند مراجعه کنید و یک حساب بانکی معتبر که به سوئیفت متصل است و به شما شماره مالیاتی میدهد مراجعه کنید.

همچنین یک آدرس نیز نیاز دارید که باید احراز شود.

کشورهایی مانند آذربایجان و ترکیه نسبتا برای این کار مناسب تر هستند. توجه کنید درحال حاضر همین کشورها نیز محدودیتهای زیادی گزاشته اند لذا قبل از تصمیم نهایی، کاملا تحقیق کنید.

 

 

جمع بندی راه های کسب درآمد از یوتیوب در ایران

باید اعتراف کرد تمامی روشهای ذکر شده سختی ها و خطرات خاص خودش را دارد اما چاره ای نیست! تحریم همین است!

اگر بخواهیم یک رتبه بندی برای راه های موجود به شما ارائه دهیم، شماره ۱ استفاده از دوستان، شماره ۲ استفاده از شرکتهای نقد کننده و ۳ افتتاح حساب توسط شماست.

شرایط هر شخص با شخص دیگر متفاوت است پس نهایتا تصمیم با شماست که کدام را را انتخاب کنید.

 

اگر روش دیگری میشناسید، در نظرات اعلام کنید تا کاربران استفاده کنند؛ سپاس از همراهی شما.