آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

مینا چراغی
آموزش رایگان کسب درآمد از اینستاگرام با 5 روش مختلف — ساناست

اینستاگرام که در آغاز به عنوان یک برنامه برای اشتراک عکس به شمار می رفت امروزه علاوه بر اشتراک عکس، به یکی از روش های کسب درآمد تبدیل شده است. به همین دلیل ما بر آن شدیم که در این مقاله به راه های کسب درآمد از اینستاگرام بپردازیم، با ما همراه باشید.

 

 

راه های کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام با سرعتی فوق العاده رو به رشد است و دیگر از یک برنامه ساده برای به اشتراک گزاری عکس فاصله گرفته است. افزایش چشمگیر کاربران اینستاگرام نسبت به بسیاری از رسانه های دیگر نشان دهنده علاقه مردم به محتواهای ساده و بصری است. همین علاقه، اینستاگرام را به یکی از محبوب ترین راه های کسب درآمد برای مشاغل مختلف تبدیل کرده است، به طوری که امروزه میلیون ها کارآفرین از مزایای اینستاگرام بهره می برند.

بسیاری از برندها هزینه های گزافی را در این سیستم سرمایه گذاری می کنند. بنابراین اینستاگرام فرصت خوبی را برای افراد هوشمند فراهم می کند تا بتوانند به سرعت مخاطبان خود را افزایش دهند و از آن ها درآمد کسب کنند.

روش های زیادی وجود دارد که شما از طریق دنبال کردن آن ها به روش صحیح می توانید به درآمد مطلوبی دست پیدا کنید. ما در این مقاله به معرفی 5 روش کسب درآمد از اینستاگرام می پردازیم که هر فردی می تواند متناسب با علاقه یا حرفه خود یکی از این روش ها را انتخاب کند.

 

 

1- فروش کالاها و محصولات

یکی از روش های اصلی کسب درآمد از اینستاگرام فروش کالا و محصولات مختلف در این برنامه است. اگر وارد برنامه اینستاگرام شوید تصاویر بسیاری از محصولات فروشگاه های مختلف را می بینید. با یک جستجوی ساده در اینستاگرام می توانید از انواع محصولاتی که در این فضای مجازی به فروش می رسد مطلع شوید. در این روش شما بسته به میزان فعالیت خود می توانید با فروش محصولاتتان به درآمد قابل توجهی برسید.

اگر خودتان صاحب کسب و کاری هستید و به صورت حضوری به فروش محصولاتتان می پردازید در کنار آن می توانید از فروش آنلاین نیز بهره ببرید و درآمد خود را دو برابر یا حتی بیشتر کنید. در صورتی که صاحب کسب و کاری نیستید باز هم اینستاگرام گزینه بسیار مناسبی برای کسب درآمد شما است. شما می توانید محصولات و کالاهایی مورد علاقه خود را تهیه کنید و در این بازار مجازی به فروش برسانید بدون اینکه هزینه ای برای اجاره مکان صرف کنید.

محصولاتی که امکان فروش آن ها در فضای اینستاگرام وجود دارد بسیار زیاد هستند. انواع خوراکی ها، انواع پوشاک، انواع دکوریجات، وسایل دیجیتالی، وسایل بهداشتی، انواع دستسازه ها و بسیاری دیگر از کالاها را می توان از طریق اینستاگرام به فروش رساند. برای فروش خوب لازم است بتوانید عکس های مناسبی از محصولات خود تهیه کنید و در برنامه به اشتراک بگذارید. هر چه کیفیت و زیبایی عکس های شما بیشتر باشد نظر افراد بیشتری را می توانید جلب کنید.

 

2- همکاری در فروش

همکاری در فروش در اینستاگرام - ساناست

اگر شما خودتان صاحب محصول یا خدماتی نیستید و سرمایه لازم برای ایجاد کسب و کار مستقل را ندارید می توانید با فروش محصولات دیگران درآمد کسب کنید. افراد زیادی هستند که در اینستاگرام از طریق همکاری در فروش کسب درآمد می کنند. در واقع از طریق همکاری در فروش می توانید بدون نیاز به سرمایه با شرکت یا برندی دیگر در زمینه فروش محصولات یا کالاها همکاری داشته باشید.

در این روش شما باید در برنامه اینستاگرام صفحه ای ایجاد کنید و محصولات شرکت مورد نظر را به اشتراک بگذارید و کاربران را به خرید از این محصولات تشویق کنید. بسته به میزان فروش خود می توانید درصدی از فروش را بدست آورید. از مزایای این روش این است که شما دیگر لازم نیست هزینه ای برای اجاره مکان و تهیه محصولات صرف کنید. علاوه بر این ها از کارهای مربوط به ارسال و حمل ونقل این محصولات معاف هستید زیرا خود شرکت این کار را انجام می دهد.

 

3- فروش فالوور، لایک و کامنت

فروش فالوور، لایک و کامنت اینستاگرام یکی دیگر از روش هایی است که از طریق آن می توان به درآمد قابل توجهی در طول ماه یا حتی در روز دست یافت. از آن جایی که بسیاری از کاربران اینستاگرام تمایل زیادی دارند تعداد فالوورها، لایک ها و کامنت هایشان بالا باشد نیازمند به این گونه خدمات هستند. بسیاری از افراد در این برنامه برای دیده شدن بیشتر و رسیدن به درآمد بالاتر نیاز به فالوور، لایک و کامنت دارند. در این روش با روزانه 2 الی 4 ساعت کار کردن می توانید به درآمد مناسبی دست پیدا کنید.

+ بیشتر بخوانید : خرید فالوور فیک اینستاگرام

 

4- عرضه خدمات مختلف

یکی دیگر از روش های اساسی کسب درآمد از اینستاگرام عرضه خدمات است. امروزه افراد بسیاری از طریق برنامه اینستاگرام خدمات خود را به دیگران معرفی می کنند و به کسب درآمد می پردازند. افرادی مانند روانشناسان، طراحان، عکاس ها و خدمات تایپ، ترجمه و… جز این روش هستند.

 

5- تبلیغات برای برندها و شرکت های مختلف

یکی از پر سودترین روش های کسب درآمد از اینستاگرام انجام تبلیغ است. برای اینکه بتوانید از طریق اینستاگرام تبلیغات انجام دهید و از این روش به کسب درآمد بپردازید لازم است تعداد فالوورهای زیادی در اینستاگرام بدست آورید و به فرد مشهوری در این برنامه تبدیل شوید. این موضوعی است که یک شبه بدست نمی آید و نیازمند صرف زمان و مقداری هزینه است. اگر چه از طریق این روش می توان به درآمد بسیار زیادی دست یافت اما موفق شدن در آن نسبت به سایر روش ها ممکن بیشتر زمان ببرد.

شما باید یک موضوع مشخص برای صفحه خود انتخاب کنید و بتوانید به صورت مرتب پست و استوری های جالب در اینستاگرام خود قرار دهید. مطالب و عکس هایی را در صفحه خود قرار دهید که می دانید برای دنبال کنندگان شما جالب هستند  یا به آن ها نیاز دارند.

شناخت شما از مخاطبانتان بسیار مهم است. شما باید بدانید این افراد چه کسانی هستند و چه علایق، ارزش ها، نیازها و خواسته هایی دارند. باید با دنبال کنندگان خود تعامل داشته باشید، از آن ها نظر خواهی کنید و نظرات خود را با آن ها در میان بگذارید تا دنبال کنندگان بیشتری به صفحه شما گرایش پیدا کنند و رفته رفته تعداد آن ها زیادتر شود. در این صورت است که شما می توانید از نمایه اینستاگرام خود برای تبلیغ انواع برندها استفاده کنید.

افراد مشهور در اینستاگرام می توانند مخاطبان خود را برای خرید محصولات مختلف متقاعد کنند. اما توجه داشته باشید که نسبت به برندهایی که تبلیغ می کنید مطمئن شوید زیرا تبلیغات محصولات نامناسب می تواند باعث سلب اعتماد دنبال کنندگان شما شود.

صفحات خیلی مشهور در اینستاگرام برای هر پست یا استوری تبلیغاتی هزینه بسیار بالایی دریافت می کنند. رسیدن به این مرحله نیاز به زمان طولانی و زحمت بسیاری دارد اما قابل دست یابی است. اگر می خواهید در این راه قدم بگذارید لازم است انتظارات معقولانه ای داشته باشید.

 

 

نکاتی برای کسب درآمد از اینستاگرام

نکات کسب درامد از اینستاگرام - ساناست

شما هر کدام از روش های کسب درآمد از اینستاگرام را که انتخاب می کنید لازم است یک سری نکات را رعایت کنید. رعایت برخی نکات باعث می شود کیفیت صفحه شما در اینستاگرام بالاتر برود و در نتیجه فالوور بیشتری جذب صفحه شما شوند و افراد کمتری صفحه شما را ترک کنند.

 

1- یک موضوع مشخص برای صفحه خود انتخاب کنید

یک موضوع مشخص برای صفحه خود در اینستاگرام انتخاب کنید و در ارتباط با آن موضوع عکس های جالبی پست و استوری کنید. در مورد موضوع مورد نظر اطلاعات خود را بالا ببرید و در اختیار مخاطب قرار دهید. شما می توانید گاهی برای تنوع در ارتباط با خودتان نیز تصاویر یا مطالبی را به اشتراک بگذارید اما هدف اصلی صفحه خود را حفظ کنید.

 

2- قسمت بیو را به بهترین شکل پر کنید

یک اسم جالب و خوب برای صفحه خود انتخاب کنید. اگر  صفحه شما شخصی است می توانید اسم خود را روی صفحه بگذارید و اگر صفحه شما جنبه تجاری دارد یک نام مناسب به عنوان برند برای صفحه خود انتخاب کنید. عکس پروفایل شما چه عکس شخصی یا چه آرم تجاری باید واضح و با کیفیت باشد. شما می توانید حرفه و شخصیت خود را در قسمت بیو اینستاگرام معرفی کنید. جالب بودن بیو می تواند باعث شود افرادی که آن را می بینند روی گزینه “دنبال کردن” کلیک کنند.

+ بیشتر بخوانید : اصول نوشتن بیوگرافی اینستاگرام حرفه ای

 

3- تصاویر  و محتوای با کیفیت و جالب پست کنید

به صورت مرتب در اینستاگرام پست بگذارید و با مخاطبان خود تعامل کنید و در مورد موضوعات مختلف با آن ها گفتگو کنید. زمان به اشتراک گذاشتن پست هم مهم است زیرا در دیده شدن بهتر پست ها تاثیر دارد.

داشتن مهارت عکاسی کمک زیادی می تواند به شما بکند زیرا عکس های زیبا توجه کاربران بیشتری را به خود جلب می کند. اگر هم محتوا تولید می کنید سعی کنید محتوای با کیفیتی داشته باشید. علاوه بر این ها می توانید ویدئو های جالبی درست کنید، ویدئو های زیبا می تواند کاربران زیادی را به سمت صفحه شما بکشاند.

 

4- کپشن های جذاب در زیر پست ها قرار دهید.

کپشن های جذاب می تواند حال و هوای بهتری به مخاطب بدهد و پست های شما را بیشتر در معرض دید قرار دهد.

 

5- از هشتگ استفاده کنید

استفاده از هشتگ در اینستاگرام - ساناست

از هشتگ ها برای رسیدن به مجموعه ای کاملا جدید از مخاطبان استفاده کنید. اینترنت مکانی آشفته است که در هر ثانیه محتوای زیادی تولید می شود. اینستاگرام از قابلیت ارگانیک فوق العاده ای برخوردار است و به شما امکان می دهد از هشتگ هایی برای جلب مخاطبان با علایق مختلف استفاده کنید. شما حتی می توانید هشتگ مخصوص به خود را با نام برندتان ایجاد کنید. این باعث افزایش رد پای شما در اینستاگرام می شود. برای هر پست از هشتگ های مربوط به همان موضوع استفاده کنید.

+ بیشتر بخوانید : نرم‌افزار‌های هشتگ ساز برای اندروید

 

6- از تبلیغات به طور مناسب استفاده کنید

تبلیغات پولی می تواند کمک کند تا افراد بیشتری با صفحه شما آشنا شوند. ممکن است افراد زیادی باشند که به صفحه ای مانند صفحه شما علاقه مند باشند اما از وجود آن مطلع نباشند. بنابراین اگر می خواهید شما یا برندتان را افراد بیشتری بشناسند تبلیغات می تواند بسیار به شما کمک کند.

اگر هم خود شما از جمله افرادی هستید که از طریق تبلیغات کسب درآمد می کنید در صفحه خود بیش از حد تبلیغ نکنید. تبلیغ زیاد باعث می شود صفحه شما خسته کننده به نظر برسد و کاربر از صفحه شما خارج شود.

+ بیشتر بخوانید : نحوه تبلیغ پیج اینستاگرام : ۱۳ روش برای معرفی صفحه اینستاگرامی شما

 

7- از قابلیت لایو و استوری اینستاگرام استفاده کنید

از قابلیت لایو و استوری اینستاگرام برای ارتباط با دنبال کنندگان خود استفاده کنید. برای گذاشتن لایو برنامه ریزی کنید و قبل از اینکه لایو بگذارید ساعت و روز آن را به دنبال کنندگان خود اطلاع دهید. در لایو و استوری در مورد محصولات یا خدمات خود صحبت کنید و به سوالات فالوورها پاسخ دهید.

 

8- ارتباط با سایر افراد مشهور در اینستاگرام

اگر چه پست ها و محتواهای جذاب می تواند باعث شود صفحه شما حالت یکنواخت نگیرد اما اگر می خواهید رشد سریع تری داشته باشید به کمک خارجی نیاز دارید. شما باید با کاربران مشهور در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید و از نفوذ آن ها استفاده کنید.

 

 

کسب درامد از اینستاگرام : نتیجه و سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی راه های کسب درآمد از اینستاگرام پرداختیم. از طریق اینستاگرام می توانید با سرمایه کمتر در فضایی بزرگتر صاحب شغل و درآمد شوید. اگر شما در ارتباط با مطالب مورد نظر تجربه یا سوالی دارید آن را با ما در میان بگذارید.

+ بیشتر بخوانید : آموزش های کسب درآمد اینترنتی