|

سبد خرید

هزینه تولید محتوا و 5 عامل موثر بر آن

نوشته شده توسط

‌ سعید مقدم ‌

‌‌ در ‌

13 اسفند 1399

هزینه تولید محتوا - ساناست

مقوله تولید محتوا همواره یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کسب و کار ها بوده و اصولا بودجه‌ی خاصی همواره برای آن درنظر گرفته میشود. در این مقاله در مورد هزینه تولید محتوا و 5 عامل موثر بر آن صحبت خواهیم کرد.

امروزه رسیدن به رتبه یک گوگل یکی از خواسته‌های تمامی مدیران سایت‌ها شده و با توجه به این‌که انواع موتورهای جستجو اعم از گوگل، بینگ و… اصلی‌ترین معیار خود را کیفیت محتوای نوشته‌شده معرفی کرده‌اند، تولید محتوا یک امر حیاتی برای جذب مخاطب، بازاریابی و پابرجا ماندن هر وب‌سایت و وبلاگ خدماتی و آموزشی و تبلیغاتی خواهد بود، اما تعرفه این اصل مهم چگونه تعیین می‌شود و چه معیارهایی دارد؟ اگر شما هم دارنده وب‌سایت‌ و خواستار یا نویسنده محتوا هستید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید و از تمامی نکات پیرامون تعرفه تولید محتوا آگاه شوید.

 

 

اهمیت تولید محتوا برای وب‌سایت چیست؟

محتوا پادشاه است - ساناست

قبل از هر کاری باید ارزش تولید محتوا برایمان مشخص شود که در این رابطه این جمله از بیل گیتس که  “محتوا پادشاه است” شاید بتواند به‌طور واضح گویای اهمیت محتوا باشد، درواقع محتوای مناسب علاوه بر امتیازی که از گوگل دریافت می‌کند و موجب ارتقای کیفیت سئو سایت شما می‌شود باعث دیده شدن هرچه سریع‌تر کسب‌وکار و برند شما شده و راه میانبری برای رسیدن شما به مخاطب هدف خواهد بود.

به‌صورت کلی یک محتوای ساده می‌تواند مفاهیمی مانند من که هستم؟ چه چیزی برای ارائه دارم؟ و اعتماد را به مخاطب برساند و درنتیجه  درصورت تأثیرگذار بودن وب‌سایت یا وبلاگ شما را به منبع امنی برای خرید یا کسب اطلاعات تبدیل کند، زیرا در این روزها افراد حتی اگر قصد خرید آنلاین هم نداشته باشند اول درباره آن در اینترنت سرچ می‌کنند و بعد از طریق بازار‌های حضوری اقدام به خرید می‌کنند که در این صورت نیز ترافیک بازدید از سایت شما بالا خواهد رفت، به‌طورکلی تولید محتوا با این‌که ارزان است می‌تواند سرمایه‌گذاری بلند مدتی باشد که نتایجی گران‌بها به دنبال دارد.

 

 

هزینه تولید محتوا بر اساس چه عواملی تعیین می‌شود؟

برای تعیین هزینه تولید محتوا توافقی بین نویسنده محتوا و کارفرما ایجاد می‌شود که عواملی در این توافق موردتوجه قرار می‌گیرند. در این بخش از مقاله به ذکر مواردی که در محاسبه تعرفه تولید محتوا مؤثر هستند می‌پردازیم.

 

1. نوع محتوای نوشته‌شده

نوع محتوای درخواست شده اهمیت زیادی در بررسی قیمت محاسبه‌شده خواهد داشت، محتوا انواع مختلفی دارد که هر یک از آن‌ها توانایی خاص و زمان‌گذاری ویژه‌ای می‌طلبد مثلاً اگر درخواست محتوا درباره یک مطلب باشد که دارای منابع زیادی است دست نویسنده در نوشتن آن باز‌تر است و می‌تواند ارزن‌تر از یک متن یونیک درباره یک محصول باشد که تاکنون در هیچ منبعی درباره آن کسی مطلبی ننوشته و احتیاج به تحقیق بیشتر دارد، پس مدل مقاله یکی از المان‌های تأثیرگذار در محاسبه هزینه تولید محتوای درخواستی است، انواع محتوا متنی عبارت‌اند از:

 

– محتوای متنی تألیفی

محتوای تألیفی محتوایی است که صفر تا صد آن توسط نویسنده با تحقیق و گردآوری مطالب مربوطه به‌صورت غیر کپی و رعایت مخاطب پسندی نوشته می‌شود و کاملاً با یک مطلب که از سایت‌های دیگر کنار هم قرارگرفته متفاوت است و در آن خلاقیت و قلم نویسنده بسیار تأثیرگذار بوده و یکی از ارزشمندترین انواع محتوا برای گوگل است.

 

– محتوای متنی ترجمه و تألیف

این نوع محتوا توسط نویسنده مسلط به زبان‌های بیگانه انجام خواهد شد که باید در ابتدا متن ترجمه و سپس به نفع مخاطب به شکل روان تألیف و بازنویسی شود که مستلزم دقت و تلسط زیادی بوده و بسیار زمان‌بر است.

 

– محتوای متنی ریپورتاژ

در این محتوا لازم است نویسنده مجموعه از کلمات کلیدی که مربوط به سایت هدف است را در قالب مقاله‌ای به‌صورت تبلیغی بنویسد و بک لینک‌های سایت را در متن برای افزایش بازدید قرار دهد ودر نهایت به سایت‌های خبری بفرستد، محتوای ریپورتاژ نیز می‌تواند در رتبه بندی گوگل تأثیر زیادی داشته باشد.

 

2. زبان محتوای نوشته‌شده

با یک حساب سرانگشتی می‌توان فهمید که نوشتن محتوای فارسی برای نویسنده آسان‌تر است و در عوض هزینه کمتری خواهد داشت اما اگر زبان نوشته غیر از زبان فارسی یا ترجمه اصولی از مطالب تخصصی باشد نیازمند تسلط بیشتر و آشنایی با قواعد زبان موردنظر است که می‌تواند هزینه بیشتری داشته باشد.

مثلاً تولید یک متن به زبان انگلیسی برای سایت‌های انگلیسی‌زبان نیازمند نویسنده متبحر داریم که با تمام تکنیک‌های نوشتن مقاله انگلیسی آشنا باشد و بتواند متنی تأثیرگذار به زبان مربوطه بنویسد این نوع محتوا بااینکه هزینه بیشتری دارد اما در اعتبار شما برای کسب مشتریانی خارج از کشور تأثیرگذار است.

 

3. حجم محتواهای درخواستی

شاید اگر سفارش شما از یک سایت تولید محتوا یک محتوای یونیک و سئو شده باشد قیمت به نسبت سفارش دادن چندین محتوا بیشتر باشد، اصلی که در تمام تولیدی‌ها رعایت شده این است که حجم بیشتر سفارش داده‌شده مساوی با تخفیف قیمت که تولید محتوا نیز از این اصل تبعیت می‌کند پس معقولانه‌تر این است که اگر برای یک سایت احتیاج به محتوای مناسب دارید بعد از دسته‌بندی محتواهای درخواستی به‌صورت یکجا نوشتن محتواها را به سایت‌های معتبر در این زمینه بسپارید تا هم در زمان کمتری محتواهای درخواستی را دریافت کنید و هم در هزینه تولید محتوا صرفه‌جویی کنید.

 

4. تعداد کلمات محتوای درخواستی

تعداد کلمات یکی از اصول مهم در تعیین قیمت چگالی کلمات به‌کاررفته در هر محتوا است که در حال حاضر هزینه تولید محتوا به ازای کلمات نوشته‌شده بسیار رایج شده است، اما همواره میانگینی برای یک پست ایده آل در وبلاگ و وب‌سایت وجود دارد که باید برای بررسی کامل‌تر یک موضوع محتوایی با تعداد کلماتی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ و یا ۲۰۰۰ کلمه تولید شود.

البته جدای از این‌که تعداد کلمات برای موتورهای جستجو مهم است میزان استفاده مخاطب از آن یعنی زمانی که صرف خواندن مطلب می‌کند و تعداد به اشتراک‌گذاری آن‌هم بسیار مهم است پس باید محتوا مناسب هم تعداد کلمه زیادی داشته باشد هم به شکل مخاطب پسند بر طبق قوانین سئو نوشته‌شده باشد که این امر بر ضرورت سپردن تولید محتوا را به افراد متخصص می‌افزاید.

 

5. محتوای سفارشی

تولید محتوا سفارشی، از موارد دیگر تعیین تعرفه تولید محتوا سفارش محتوا با ویژگی‌های درخواستی است، مثلاً کارفرما می‌خواهد که مقاله دارای عکس‌ها و لینک‌های درخواستی باشد ویا درباره ویژگی‌هایی در این محتوا قوی‌تر بحث شود و اینکه نوع فونت و اندازه قلم و قالب نوشته چطور  باشد یا محتوا به‌صورت فوری یا زمان‌دار نوشته شود.

+ بیشتر بخوانید : 103 ایده تولید محتوا برای سایت (رایگان)

 

 

ویژگی‌های محتوا مناسب

– در آن تمامی علائم نگارشی رعایت شده و کاملاً از قواعد و دستورات زبان فارسی تبعیت می‌کند.

– کاملاً یونیک و زاده ذهن نویسنده بوده و به هیچ وجه حتی در یک جمله هم کپی نیست.

– بر اساس قوانین و استانداردهای تعیین‌شده موتورهای جستجوگر تولیدشده که رتبه سایت را ارتقا می‌دهد.

– چگالی میزان کلمات کلیدی استفاده‌شده در آن رعایت شده و ترکیبی از عکس و متن در کنار هم است.

– محتوای ترجمه کاملاً سلیس و روان در حد درک مخاطب نوشته‌شده است.

– در آن از عنوان‌ها و مقدمات جذب‌کننده مخاطب استفاده‌شده که موجب ترغیب مخاطب در ادامه دادن و وقت گذراندن در سایت می‌شود.

– برای مخاطب نوشته‌شده است و قبل از هر چیز کمک به مخاطب را مدنظر قرار می‌دهد که باعث برقراری حس تعامل بین نوشته و مخاطب شده و دارای اطلاعات سودمند است.

 

 

مزایای تولید محتوا توسط تیم متخصص

تیم تولید محتوا - ساناست

تصور کنید در یک سایت تمامی محتوا توسط یک فرد تولید می‌شود که آن شخص مسئولیت اعمال قوانین سئو و بارگذاری متن و فایل‌ها و ادیت‌های مربوط به تصاویر و همچنین مدیریت سایت را به تنهایی بر عهده دارد و در سایتی دیگر تولید محتوا بر وظیفه نویسنده و بررسی و بازخوانی توسط کسی دیگر و بارگذاری و ادیت را فرد دیگری انجام می‌دهد و در آخر توسط فرد متخصص و کارشناس درزمینهٔ سئو بررسی و تائید می‌شود.

به نظر شما کدام‌یک از این سایت‌ها می‌تواند موفق‌تر باشد؟ پاسخ شما صحیح است سایتی که برای هر کاری افراد متخصص در آن زمینه را دارد. ازاین‌رو اگر تولید محتوای درخواستی خود را به تیم محتوا نویسی بسپارید با خیالی آسوده محتوای استاندارد و سئو شده خود را در زمان کمتری دریافت خواهید کرد و در کنار همه این‌ها مطمئن هستید که محتوایی مورد تائید دارید که جذب‌کننده مخاطب است.

 

 

تیم محتوا نویسی ساناست

تیم محتوا نویسی ساناست با به‌کارگیری جمعی از نویسندگان متخصص در امر محتوا نویسی کاملاً یونیک و اصولی و کارشناسان باتجربه در بازنویسی و ادیت و بررسی کامل محتوای نوشته‌شده به‌صورت تمام ‌وقت در خدمت تمامی افراد حقیقی و حقوقی برای سفارش تولید محتوا است که با پیروی از اصل کیفیت و رضایت مشتری به صورتی کاملاً مطمئن اقدام به تولید محتوا در تمامی موضوعات به‌صورت متنی و سفارشی برحسب نیاز کارفرما خواهد کرد.

پس اگر نیاز به محتوایی تائید شده ازنظر گوگل دارید که در کنار حفظ قوانین سئو موجب ایجاد ترافیک بازدید در سایت شما شود در انتخاب خود شک نکنید و با رفتن به سفارش تولید محتوا ساناست سفارش خود را ثبت و در اسرع وقت دریافت کنید.

این مقاله در دسته‌ی آموزش‌ها و مقالات و با برچسب‌های ارائه شده است.

0 0 آراء
رتبه بندی مقاله
سابسکرایب
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات