معرفی 8 ایده ایده تولید محتوا برای اینستاگرام

سعید مقدم
معرفی 8 ایده تولید محتوا برای اینستاگرام — ساناست

تولید محتوای مناسب در اینستاگرام باعث افزایش تعداد فالوورها، فعالیت و تعامل آن ها در پیج می شود. اگر تمایل به راه اندازی یک پیج در اینستاگرام دارید و می خواهید افرادی زیادی را جذب خود کنید باید در ابتدا موضوع مناسبی برای پیج خود پیدا کنید. ما در این مقاله قصد داریم چند ایده تولید محتوا برای اینستاگرام به شما ارائه دهیم.

 

 

ایده تولید محتوا برای اینستاگرام

ایده های عالی برای تولید محتوا اینستاگرام باعث می شوند پیج و برند شما بیشتر دیده شود. با تولید محتوای مناسب و کاربردی، کاربران بسیاری به صفحه شما روی می آورند. حتی بسیاری از آن ها محتوای شما را با دیگران به اشتراک می گذارند.

برای تولید محتوا در اینستاگرام اینکه یک تصویر یا فیلم را پست کنید کافی نیست شما باید محتوای منحصربفرد و خلاقانه ای تولید کنید، به گونه ای که مخاطبان شما لازم ندانند در موضوع مورد نظر صفحات دیگری را دنبال کنند. از آن جایی که روزانه انبوهی از پست ها و استوری ها در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود این کار ممکن است کمی سخت به نظر برسد. با این حال تولید محتوای مناسب، با کیفیت و کاربردی می تواند شما را به هدف نزدیک کند. در ادامه چندین ایده تولید محتوا برای اینستاگرام را ارائه خواهیم داد. با به کارگیری صحیح این ایده ها می توانید کاربران اینستاگرام را جذب پیج خود کنید.

بیشتر بخوانید : ایده تولید محتوا برای تلگرام

 

1. تولید محتوای خبری

اگر در زمینه رشته ای خاص اطلاعات یا فعالیت دارید یکی از ایده هایی که می توانید برای تولید محتوا به کار ببرید انتشار خبر است. بر اساس رشته و گرایش شما اخبار می تواند در زمینه ورزش، هنر، سیاست و … باشد. اگر سعی کنید اخبار داغ در ارتباط با موضوع مورد نظر را در اختیار مخاطبان قرار دهید توجه آن ها خیلی سریع به شما جلب خواهد شد.

توجه داشته باشید که قبل از انتشار یک خبر از صحت آن مطلع شوید زیرا در صورت انتشار اخبار کذب ممکن است اعتبار پیج شما زیر سوال برود. برای انتخاب عکس هر خبر بهتر است از تصاویری استفاده کنید که باعث هیجان و جلب توجه مخاطبتان می شود.

 

2. تولید محتوای آموزشی

اگر در رشته خاصی تحصیل کرده اید یا اینکه در زمینه ای اطلاعات زیادی دارید می توانید از طریق اینستاگرام در ارتباط با موضوع مورد نظر به آموزش افراد بپردازید. این آموزش می تواند در حیطه رشته های ورزشی، دروس مدرسه، زبان های خارجه، آشپزی، خیاطی، هنر و … باشد. برای پست کردن آموزش ها می توانید از چند شیوه استفاده کنید. یک مورد اینکه می توانید اطلاعات آموزشی را در چند تصویر قرار دهید و آن ها را به صورت مرحله به مرحله در چند اسلاید پست کنید. همچنین برای آموزش ها می توانید ویدئو تهیه کنید. به این صورت که از آموزش مورد نظر به طور کامل فیلم بگیرید و آن را پست کنید.

به طور مثال، اگر آموزش در زمینه آشپزی است در حین تهیه غذا از تمام مراحل عکس یا فیلم تهیه کنید، اگر آموزش مربوط به حرکت ورزشی است در حین انجام حرکت از خود عکس یا فیلم تهیه کنید. هر نوع آموزشی را انتخاب می کنید چه به صورت عکس چه به صورت فیلم، سعی کنید آن را با روش های خلاقانه و جذب کننده در اختیار فالوورها قرار دهید.

 

3. تولید محتوای طنز

بسیاری از افراد پس از یک روز سخت کاری به اینستاگرام روی می آورند تا برای دقایقی هم که شده با محتواهای سرگرم کننده و خنده دار خستگی خود را رفع کنند. در این مواقع پیج طنز برای افراد خیلی مناسب خواهد بود و حال و هوای دیگری به آن ها خواهد بخشید.

ایده تولید محتوا برای اینستاگرام در زمینه طنز را می توان به روش های مختلفی انجام داد. برای این کار می توانید جملات یا جوک های خنده دار را به صورت متن پست کنید. همچنین می توانید عکس های جالبی را پیدا کنید و با اضافه کردن جملات خنده دار به آن ها مخاطب را به هیجان آورید.

علاوه بر این ها، اگر خودتان استعداد بازیگری دارید می توانید به همراه دوستانتان کلیپ طنز بسازید. با انجام این کار علاوه بر اینکه می توانید توجه افراد زیادی در اینستاگرام را به خود جلب کنید، روحیه خودتان نیز شاد خواهد شد.

 

4. گردشگری

اگر از افرادی هستید که تاکنون به مکان های زیادی رفته اید یا درباره مکان های زیادی مطالعه کرده اید ایجاد پیجی با تولید محتوای گردشگری می تواند ایده جالبی باشد. برای این کار می توانید ضمن بازدید از مکان های مختلف از قسمت های مختلف هر مکان عکاسی کرده و آن ها را در پیج خود پست کنید. به خاطر داشته باشید که توضیحات لازم درباره هر مکان را به صورت کپشن به مخاطبانتان ارائه دهید.

در ایده تولید محتوا برای اینستاگرام در زمینه گردشگری علاوه بر عکس های خودتان، می توانید عکس های سایر مخاطبان از مکان های مختلف را در پیج قرار دهید. هر کدام از مخاطبانتان می توانند عکس های با کیفیت از مکان مورد نظر را برای شما بفرستند و شما با تگ کردن نامشان، عکس ها را در پیج قرار دهید. در میان عکس هایی که پست می کنید گاهی می توانید فیلم های زیبا از مکان های مختلف را قرار دهید.

 

5. عکاسی

ایده عکاسی برای پیج اینستاگرام - ساناست

برای شروع ایده تولید محتوا برای اینستاگرام در زمینه عکاسی داشتن یک دوربین مناسب و آشنایی با حرفه عکاسی کفایت می کند. به عنوان یک عکاس بهتر است همیشه هر جایی که می روید دوربین خود را به همراه داشته باشید. سعی کنید از مکان های زیبا، سوژه های خاص و موضوعات تاثیر گذار عکس تهیه کنید، آن ها را با ادیت های زیبا آراسته کرده و در اینستاگرام پست کنید. برای توجه بیشتر مخاطب می توانید جملات زیبای مرتبط با عکس را به عنوان کپشن به پست اضافه کنید. همچنین می توانید در کپشن نظر مخاطبان را درباره عکس مورد نظر جویا شوید.

 

6. معرفی کتاب

اگر اهل مطالعه کتاب هستید و تاکنون کتاب های زیادی را خوانده اید می توانید یک پیج معرفی کتاب راه بیندازید. برای این کار می توانید یک عکس با کیفیت و هنری از کتاب مورد نظر بگیرید و آن را پست کنید. هر چه عکس هایی که به عنوان پست قرار می دهید زیباتر و خلاقانه تر باشد افراد بیشتری را جذب خود خواهد کرد. برای کپشن پست نیز می توانید قسمت جالبی از کتاب یا تحلیل و نظر خود را در مورد کتاب با دیگران در میان بگذارید. همچنین می توانید به فالوورها بگوئید اگر کتاب مورد نظر را خوانده اند نظرشان را درباره آن کامنت کنند.

برای اینکه در پیج کتاب تنوع ایجاد کنید می توانید چالش های کتابخوانی راه بیندازید. برای این کار می توانید هر چند وقت یک بار با نظر سنجی از فالوورها یک کتاب را انتخاب کنید و هر شب یه قسمت از آن را برای مطالعه در استوری قرار دهید. با این کار می توانید در بالا بردن آمار مطالعه نقشی هر چند کوچک داشته باشید. حتی اگر خودتان صدای خوبی دارید می توانید به جای متن کتاب هر شب یک قسمت از کتاب را با صدای خودتان در استوری قرار دهید.

 

7. معرفی فیلم

در مورد فیلم نیز مانند کتاب اگر شما به دنیای فیلم و سینما علاقه مند هستید و تاکنون فیلم های زیادی را دیده اید ایده تولید محتوا برای اینستاگرام در زمینه فیلم می تواند برای شما مناسب باشد. شما می توانید هر بار که فیلمی را می بینید پوستر فیلم را تهیه کرده و در پست قرار دهید. در کپشن نیز توضیح مختصری در مورد فیلم، امتیازات آن و … قرار دهید.

گاهی نیز می توانید در میان معرفی فیلم ها، سکانس هایی از برترین فیلم ها را در پیج قرار دهید. از آن جایی که افراد زیادی به فیلم علاقه مند هستند فعالیت منظم در پیج و ایجاد محتوای جذاب در این مورد، می تواند توجه افراد زیادی را به پیج شما جلب کند.

 

8. مشاوره

یکی از نیازهای افراد که بسیاری اوقات به خاطر آن از پیج های اینستاگرام بازدید می کنند نیاز به راهنمایی و مشاوره است. بنابراین در صورتی که در زمینه خاصی تخصص دارید می توانید در اینستاگرام یک پیج مربوط به موضوع مورد نظر راه اندازی کنید. در پیج علاوه بر ارائه اطلاعات لازم گاهی به صورت پرسش و پاسخ به افراد راهنمایی و مشاوره دهید.

برای این کار می توانید در رابطه با موضوع مورد نظر اطلاعات مختلفی را به صورت پست به افراد ارائه دهید. در کنار آن هر چند وقت یک بار در استوری باکس پرسش و پاسخ ایجاد کنید تا افراد سوالات خود را مطرح کنند و شما تا جایی که بتوانید آن ها را راهنمایی کنید. وقتی به افراد مشاوره می دهید آن ها از توجه شما خشنود شده و بیشتر از قبل پیگیر شما خواهند شد.

 

 

ایده تولید محتوا برای اینستاگرام ؛ جمع بندی

ما در این مقاله به معرفی ایده تولید محتوا برای اینستاگرام پرداختیم. وقتی با ایده های مختلف تولید محتوا آشنا می شوید ذهن شما برای فعالیت در برنامه بازتر خواهد شد و روش های خلاقانه تری را به کار خواهید گرفت. با تولید محتوای مناسب افراد بیشتری را به سمت خود جذب کرده و در نتیجه بیشتر دیده می شوید.

شما میتوانید با سفارش تولید محتوا از ساناست، محتوایی خلاقانه و حرفه ای برای پیج یا سایت خود اماده کرده و از مزایای آن استفاده نمایید.