آموزش جامع ساخت دوره آموزشی کوتاه و کسب درآمد از آن

سعید مقدم
آموزش جامع نحوه ساخت دوره آموزشی کوتاه و کسب درآمد از آن — ساناست

آموزش رایگان نحوه ساخت دوره آموزشی کوتاه (ساخت مینی دوره آموزشی) ، یک دوره رایگان کامل است که به شما نحوه ایجاد دوره کوتاه و همچنین شیوه کسب درامد آسان از فروش دوره آموزشی را می‌آموزد پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

 

ساخت دوره آموزشی به صورت آنلاین

ساخت دوره آموزشی آنلاین بصورت کامل می تواند هفته ها یا حتی ماه ها به طول انجامد. شما نه تنها لازم است که مواد دوره را برای مشتریان خود ایجاد کنید ، بلکه باید برای تولید فروش دوره را ارتقا دهید.

اگر فکر پریدن از چنین پروژه بزرگی باعث می شود عصبی شوید ، برای یک دقیقه تمرکز خود را تغییر دهید. به جای آن یک دوره کوتاه ایجاد کنید ، بنابراین می توانید از امروز آنلاین درآمد کسب کنید.

دوره های کوتاه مکانی عالی برای شروع است ، به خصوص اگر تازه در ساخت دوره آموزشی آنلاین هستید. می توانید ابزارهای جدیدی را امتحان کنید ، با سیستم عامل های رسانه های اجتماعی تجربه کنید و با دنیای بازاریابی آنلاین آشنا شوید.

 

 

دوره کوتاه چیست؟

آموزش ساخت دوره آموزشی و کسب درآمد از فروش آن - ساناست

دوره کوتاه یک نسخه فشرده از یک دوره طولانی مدت است. حاوی مواد کمتری است ، اما با این وجود ارزش زیادی را در یک بسته کوچک قرار می دهد. بنابراین ، چگونه می توانید یک دوره را کوچک نگه دارید در حالی که هنوز ارزش را ارائه می دهید؟ موضوع خود را تا جایی که می توانید بدون اهمیت دادن به دوره ، محدود می کنید.

به عنوان مثال ، شما موضوعی نمی خواهید که بتوانید در یک پست وبلاگ 1000 کلمه ای آن را پوشش دهید ، اما نمی خواهید آنقدر گسترده شوید که نتوانید رضایت مشتریان خود را جلب کنید.

موضوعی را انتخاب کنید که تخصص شما را نشان دهد و به جذب طرفداران به نام تجاری شما کمک کند. یک واکنش مثبت به دوره کوتاه شما اعتماد به نفس لازم را برای گسترش در دوره های بزرگتر به شما می دهد. یافتن موضوع مناسب دوره کوتاه و توازن محتوا رمز موفقیت است.

 

 

چرا باید یک دوره کوتاه ایجاد کنید

ساخت مینی دوره آموزشی به شما امکان می دهد بدون کاهش ذخایر مالی یا روحی خود ، بفهمید چه عواملی موثر است. خواهید فهمید که چه محتوایی برای مخاطبان شما جالب است ، سپس آنچه را که آموخته اید در دوره های آنلاین و کامل آنلاین استفاده کنید.

هر صاحب مشاغل می خواهد یک مشتری مشتری وفادار ایجاد کند ، اما برای انجام این کار باید چیزی ارائه دهید. ساختن یک دوره کوتاه یک روش مقرون به صرفه و مقرون به صرفه برای ایجاد چیزی ارزشمند برای خرید مشتری است.افراد زیادی هستند که می خواهند درباره یک موضوع خاص بیشتر بدانند ، اما نمی خواهند یک تن را برای یک دوره کامل صرف کنند.

با ساخت دوره آموزشی ، می توانید علاقه مشتری را برانگیخته و ثبت نام بیشتری را به دلیل برچسب پایین تر بدست آورید. هنگامی که کسی دوره مینی شما را بخرد ، مطالب را بیاموزد (و آنها را دوست داشته باشد) و برای کسب اطلاعات بیشتر به آن بازگردد ، آنچه را که هر صاحب مشاغل در آرزوی آن است ، به دست می آورید: وفاداری مشتری.

مورد بعدی که می دانید ، شما در حال ایجاد دوره های آنلاین پیچیده و عمیق و درآمد جدی هستید. و بهترین قسمت این است که شما از دوره مینی برای ایجاد یک پایگاه مشتری استفاده کرده اید که آماده است و منتظر شرکت در دوره های آنلاین کامل شماست.

ساخت دوره آموزشی برای همه یک موقعیت برنده است. در حالی که مشتریان محتوای مورد نظر خود را با قیمت مقرون به صرفه دریافت می کنند ، بازده فوری دریافت می کنید و درآمدزایی می کنید.

 

 

نحوه ایجاد یک دوره کوتاه در 8 مرحله آسان

آموزش ساخت مینی دوره آموزشی - ساناست

بله ، یک دوره کوتاه کوتاهتر و کمتر متراکم از یک دوره تمام طول است. اما هنوز محصولی است که برای فروش باید بسته بندی ارزش داشته باشد.

این کار طول می کشد ، اما اگر پروژه را به صورت مرحله ای تقسیم کنید ، راحت تر است. ما می خواهیم گام به گام به شما نشان دهیم که چگونه یک دوره کوتاه برای نام تجاری خود ایجاد کنید تا بتوانید فوراً درآمد کسب کنید. ما قول می دهیم آنقدرها که به نظر می رسد دشوار نیست.

 

۱. نام تجاری خود را حول یک تم یا موضوع ایجاد کنید

هر کارآفرین به یک موضوع ، موضوع یا طرحی خاص نیاز دارد: چیزی که آنها را از هر کس دیگری که محصولات دیجیتالی می فروشند متمایز کند.

به چگونگی تخصص شما در مورد مخاطبان هدف خود فکر کنید:

 • اهداف
 • نقاط درد
 • انگیزه ها
 • سطح تجربه

یک دوره کوتاه می تواند آنچه را که برند شما نشان می دهد به مخاطبان شما نشان دهد. این نشان می دهد که شما برای یادگیری آنلاین چه رویکردی را دنبال می کنید ، مهمترین موضوعات را پیدا می کنید و چه موضوعی را در طول زندگی کسب و کار خود حفظ خواهید کرد.

بسیاری از موضوعات گسترده وجود دارد. به عنوان مثال تناسب اندام را در نظر بگیرید. برخی از افراد به تناسب اندام علاقه مند هستند زیرا می خواهند احساس بهتری داشته باشند.

وزن کم کنند ، با بچه ها همگام نشوند یا ماراتن بزنند. برخی دیگر از ورزشکاران مادام العمر بوده اند که همچنان تناسب اندام را به عنوان یک اولویت اصلی در زندگی خود می دانند.

می بینید که چگونه 100 کارآفرین می توانند مبحث تناسب اندام را در 100 جهت مختلف قرار دهند. شما فقط باید مهر شخصی خود را روی آن بگذارید.

کارآفرینی که دوره های تناسب اندام مرتبط با رقابت ایجاد می کند ، مخاطبی را با کارآفرینی که دوره های تناسب اندام را در مورد کاهش وزن ایجاد می کند ، مشترک نمی کند. اعضای مخاطبان اهداف ، نقاط درد ، سطح تجربه و انگیزه های مختلفی دارند.

ساخت مینی دوره آموزشی به شما کمک می کند آنچه را که برند شما را منحصر به فرد می کند مشخص کرده و راه را برای آینده ای سودمند هموار کنید. اگر جایگاهی پیدا کنید که بسیاری از مردم می توانند با آن ارتباط برقرار کنند ، مخاطبان احتمالی شما گسترش می یابند.

 

۲. یک سایت عضویت ایجاد کنید

دوره مینی شما به مکانی برای زندگی نیاز دارد و مشتریان شما به مکانی برای یافتن دوره شما احتیاج دارند. ایجاد سایت عضویت به هر دو نیاز پاسخ می دهد.اطمینان حاصل کنید که طراحی و کپی سایت شما با طاقچه ای که در مرحله قبل مشخص کرده اید ، متناسب است.

با راه اندازی یک سایت عضویت ، روش های زیادی برای ایجاد درآمد و درآمد در اطراف نام تجاری شما وجود دارد:

از آهن ربا های سربی استفاده کنید تا مخاطبان خود را رشد داده و آنها را برای دوره مینی خود هیجان زده کنید.

از اعضای موجود خود نظرسنجی کنید تا در مورد موضوعات کوتاه دوره مورد علاقه خود مطلع شوید

با اعضا ارتباط برقرار کنید و آنها را تشویق کنید تا شما را در زمینه های اجتماعی دنبال کنند ، جایی که می توانید به سرعت در مورد سایت و دوره خود صحبت کنید.

با تشویق افراد برای ثبت نام در خبرنامه یا ارائه تبلیغات اختصاصی ، لیست ایمیل خود را ایجاد کنید

 

حتی می توانید یک مراسم اهدای جوایز را برگزار کنید. از آنجایی که شما یک دوره کوتاه به جای یک دوره کامل ایجاد کرده اید ، دیگر احساس نگرانی در مورد دادن دسترسی رایگان ندارید.

یک مسابقه برگزار کنید و یک یا چند برنده را انتخاب کنید تا دوره کوتاه خود را به صورت رایگان بگذرانید. افرادی که برنده نمی شوند ممکن است تصمیم بگیرند که به هر حال می خواهند ثبت نام کنند ، که این امر باعث می شود به مشتریان پول پرداخت کنند.

با استفاده از وردپرس، می توانید به راحتی سایت و دوره کوتاه خود را در همان بستر ایجاد کنید.

+ بخوانید : معرفی وردپرس

+ بخوانید : آموزش نصب وردپرس

 

۳. مخاطبان آنلاین خود را ایجاد کنید

ساخت مینی دوره آموزشی می تواند به ایجاد مخاطبان آنلاین شما کمک کند. با ایجاد ثبات در مشتریان موجود ، می توانید مواد خود را به طور موثرتری به بازار عرضه کرده و به فروش برسانید.

برای رشد مخاطبان آنلاین در اطراف دوره مینی خود ، باید در مورد آن صحبت کنید. در اینجا چند روش برای انجام این کار وجود دارد:

 • یک کمپین با پرداخت رسانه های اجتماعی راه اندازی کنید
 • از سایر متخصصان حوزه خود بخواهید دوره کوتاه خود را به مشتریان خود ارتقا دهند
 • درباره موضوعاتی که قرار است آنها را پوشش دهید ، وبلاگ بنویسید
 • در این باره به دوستان و خانواده خود بگویید
 • آن را به لیست ایمیل خود ارتقا دهید (در صورت وجود)
 • برای هر کمپین مخاطب سازی ، مطمئن شوید که چشم انداز خود را به سایت عضویتی که در مرحله 2 ساخته اید ، هدایت کنید.

پس از داشتن مخاطب تثبیت شده ، احتمال فروش در آینده بسیار بیشتر است. مشتریان موجود حتی می توانند به رشد مخاطبان شما کمک کنند ، زیرا آنها احتمالاً آنچه را که در شبکه های اجتماعی آموخته اند به اشتراک می گذارند ، دوره شما را مرور می کنند و به دوستان خود در مورد شما می گویند.

مهمتر از همه ، اگر در آینده دوره های با کیفیت بالا را منتشر کنید ، از سطح بالایی از حفظ مشتری لذت خواهید برد.

تحقیقات نشان می دهد که مشتریانی که بازگشت می کنند ارزش بیشتری نسبت به مشتریان جدید دارند. آنها قبلاً از برند آگاه بوده اند ، بنابراین مجبور نیستید برای آوردن آنها وقت ، انرژی یا تلاش زیادی صرف کنید. آنها از قبل می دانند که می توانند به شما اعتماد کنند.

با افزایش مخاطبان ، می توانید از طریق روش های قدرتمندتری با آنها ارتباط برقرار کنید. ممکن است در اطراف دوره های آنلاین خود یک انجمن آنلاین ایجاد کنید ، اما از خود پیش نروید. همه چیز با ایجاد اولین دوره کوتاه برای مرطوب شدن پاها شروع می شود.

 

۴. یک موضوع کوتاه انتخاب کنید

این شاید مهمترین گام در این روند باشد. شما به موضوعی نیاز دارید که با آن راحت باشید و علاقه مندی مخاطبان شما را ایجاد کند.

به عنوان مثال ، ممکن است یک موضوع برای شما فوق العاده جالب و سرگرم کننده باشد ، اما اگر متوجه شوید که مخاطب هدف شما به دنبال آن موضوع به صورت آنلاین نیست ، سودآوری نخواهد داشت. شما به تعادلی بین آنچه شما را به هیجان می آورد و آنچه مخاطب شما را به وجد می آورد نیاز دارید.

با تحقیق در مورد دوره های آنلاین در حوزه موضوع خود شروع کنید. سایر کارآفرینان چه مواردی را پوشش داده اند؟ شما همیشه می توانید دوره های مشابه ایجاد کنید ، اما نمی خواهید محتوای موجود را کپی کنید. خریدارانی را که قبلاً دوره های مشابه آنلاین را گذرانده اند ، خاموش خواهید کرد.

شاید نتوانید دوره را تکرار کنید ، اما می توانید چرخش خود را در موضوعی که قبلاً پوشش داده شده است قرار دهید. مزیت رقابتی شما چیست؟

کمی تحقیق درباره کلمات کلیدی انجام دهید. هنگامی که یک موضوع و یک کلمه کلیدی پیدا کردید ، یک عنوان مینی دوره فریبنده ایجاد کنید که باعث ایجاد علاقه و هیجان شود. از افعال قدرتمند ، صفتهای بی نظیر و اصطلاحات اصطلاحات کاملاً مناسب برای جذابیت مخاطبان خود استفاده کنید.

یک کلمه کلیدی بسیار پرطرفدار در عنوان دوره شما می تواند یافتن و خرید را برای مشتریان بسیار آسان کند.

 

۵. برای دوره ی کوتاه خود یک شخصیت خریدار بسازید

می دانید دوره مینی شما روی چه موضوعی تمرکز خواهد کرد ، اما چه کسی آن را خریداری می کند؟ درک مخاطبان به همان اندازه درک موضوع مهم است.

مصرف کنندگان از زمان ظهور اینترنت بسیار باهوش شده اند. آنها منابع نامحدودی در اختیار دارند و پول خود را صرف هر کاری نمی کنند. قبل از تحویل وجوه نقدی که به سختی بدست آورده اند ، احتمالاً آنها مقایسه می کنند و از یک کارآفرین تحقیق می کنند.

ساده و ساده: اگر مخاطبان خود را نمی شناسید ، نمی توانید برای آنها به طور موثر بازاریابی کنید. با ساختن شخصیت خریدار شروع کنید.

بیوگرافی مختصر اما مفصلی از یک مشتری خیالی است. این شامل اطلاعاتی مانند:

 • سن
 • درآمد
 • سرگرمی ها
 • اهداف حرفه ای و شخصی
 • مشکلات و نقاط درد
 • عادتهای خرید و خرج کردن

مشتری ایده آل خود را در ذهن خود تصور کنید. این شخص نمی تواند صبر کند تا دوره کوتاه خود را به شما تحویل دهد. با این حساب ، درمورد مشتری بنویسید گویا یک شخص واقعی است.

 

۶. اهداف دوره کوتاه خود را مشخص کنید

می خواهید با ساخت دوره آموزشی خود به چه چیزی برسید؟ از همه مهمتر ، شما می خواهید مشتری های شما به چه کاری برسند؟

پاسخ این سوالات باید از ارزشهای اصلی شخصی شما باشد که به طور کلی ، به ارزشهای اصلی کسب و کار شما تبدیل می شوند. اعتقادات و دیدگاه شخصی شما بر اهدافی که برای دوره کوتاه خود و مشتریان خود تعیین می کنید بسیار سنگین خواهد بود.

این دو هدف به تدریج اهمیت پیدا می کنند که در محتوای دوره کوتاه صحبت کنید. شما می خواهید هر دو هدف به طور همزمان در خدمت شما باشد تا بتوانید ضمن ایجاد فروش ، رضایت مشتری را جلب کنید.

 

هدف شما برای دوره کوتاه شما

این اولین هدف به طور خاص مربوط به شما و تجارت شماست. می خواهید چه معیارهایی را وارد کنید؟ دوست دارید از انتشار دوره کوتاه خود از چه نتیجه ای لذت ببرید؟

می توانید با فروش شروع کنید. شاید شما بخواهید از دوره مینی خود 1000 دلار سود کسب کنید. این یک هدف خاص و عملی است. شما باید دوره کوتاه خود را به طور موثر بازاریابی کنید و ارزش کافی برای تشویق بازاریابی دهان به دهان تولید کنید.

شاید شما کمتر از شناسایی برند به فکر پول باشید. شاید بخواهید 5000 نفر را مجاب کنید که دوره کوتاه خود را بخرند. در این حالت ، می توانید برای تشویق به تبدیل بیشتر ، قیمت آن را کمتر از مقدار واقعی آن تعیین کنید.

دانستن اهداف خود برای دوره کوتاه خود به شما کمک می کند تا استراتژی ای را طراحی کنید که خود را به آن اهداف می رساند. فقط به یاد داشته باشید ، شما فقط شروع به کار می کنید. میله را آنقدر بالا قرار ندهید که در واقع نتوانید به آن برسید.

 

اهداف مشتریان شما برای دوره کوتاه

هدف دوم یا مجموعه اهداف شما باید مستقیماً با اهداف مشتریان شما مرتبط باشد. چه انتظاری می توانند از دوره شما داشته باشند؟ چه مشکلی را حل خواهند کرد؟ آنها به چه اهدافی خواهند رسید؟

از هر هدفی که تصمیم می گیرید ، مطمئن شوید که خاص و قابل اندازه گیری است.

بیایید به دوره تناسب اندام برگردیم. شاید شما در حال ایجاد یک دوره کوتاه در مورد کاهش وزن از طریق ورزش های هوازی هستید. هدف مشتری نباید به طور کلی کاهش وزن باشد. باید چیزی شبیه به از دست دادن 10 پوند یا به طور خاص تر ، از دست دادن 10 پوند در 30 روز باشد.

با کسب اطلاعات دقیق در مورد اهداف خود ، می توانید یک دوره کوتاه ایجاد کنید که متمرکز و ارزشمند باشد.

 

۷. دوره کوتاه خود را مشخص کنید

اکنون که تمام اطلاعات لازم برای ساخت مینی دوره آموزشی خود را بدست آورده اید ، می توانید رئوس مطالبی را برای آن ترسیم کنید. تا آنجا که ممکن است اطلاعات دقیق در مورد اینکه هر ماژول دوره کوتاه چگونه پوشش می دهد و نحوه ارائه محتوا را درج کنید.

لازم نیست یک طرح کلی معمولی ایجاد کنید. به جز شما ، هیچ کس مرحله برنامه ریزی دوره شما را نمی بیند ، بنابراین با خیال راحت با برنامه ریزی دوره خود احساس خلاقیت کنید. شیار خود را پیدا کنید و با آن همراه شوید.

به عنوان مثال ، شاید شما ترجیح می دهید ایده های خود را به صورت طولانی مدت بنویسید و از طریق پاراگراف های متن به جستجو در محتوا بپردازید. شاید ترجیح دهید ایده های خود را هنگام بیان آنها با صدای بلند ضبط کنید ، یا شاید ترجیح دهید نقاط گلوله را یادداشت کنید.

احساس نکنید که با مفهوم رئوس مطالب درگیر هستید. فقط فکر کنید که آن را به عنوان برنامه ریزی و ایده های خود را روی کاغذ (یا در یادداشت آیفون) قرار دهید.

بعد از اینکه ایده ها را طوفان کردید ، شروع به قرار دادن آن ایده ها در یک نظم منطقی کنید. مشتریان شما در دوره کوتاه باید چه مراحلی را برای حل مشکلات خود یا دستیابی به اهداف خود بردارند؟

 

۸. محتوای متمرکز و عملی ایجاد کنید

بالاخره وقت آن است که دوره کوتاه خود را ایجاد کنید. شما از قبل می دانید که چه محتوایی را ارائه خواهید کرد. اکنون فقط باید آن را در یک بسته جذاب ، با کاربرد آسان قرار دهید.

بسته به اینکه از چه رسانه هایی برای تحویل مواد دوره های کوتاه خود استفاده می کنید ، این مرحله متفاوت به نظر می رسد. به عنوان مثال ، اگر اصولاً مقاله و سایر مطالب مبتنی بر متن می نویسید ، روند کار شما با کارآفرینی که محتوای ویدئویی زیادی ایجاد می کند بسیار متفاوت خواهد بود.

با وجود این که شما ارائه اطلاعات را انتخاب می کنید ، اطمینان حاصل کنید که منحصر به فرد ، عملی ، متمرکز و قابل اعتماد است. کرک را تحویل ندهید. شما می خواهید مخاطبان خود را از لحظه ای که دوره شما را باز می کنند و کار را شروع می کنند ، جذب کنید.

+ برای تولید محتوا، میتوانید از خدمات ساناست استفاده کنید : سفارش تولید محتوا برای سایت

ارائه ارزش به همان اندازه که به نظر می رسد دشوار نیست. به یاد داشته باشید ، شما در موضوع دوره کوتاه خود متخصص هستید. با هر جمله ای که می نویسید یا صحبت می کنید ، از خود بپرسید که آیا دانش عمومی است یا برداشتی واقعا منحصر به فرد از موضوع مورد نظر شما است.

علاوه بر این ، شما نمی خواهید اطلاعات را با لحنی خشک و صاف ارائه دهید. شخصیت خود را به کار بیندازید. شما می خواهید مشتریان نه تنها با اطلاعاتی که شما انتقال می دهید بلکه با شما و برندتان نیز ارتباط برقرار کنند.

با استفاده از کجابی ، ساختن یک دوره کوتاه بسیار ساده است. با طرح های از پیش ساخته شده در اختیار شما ، می توانید ساخت دوره آموزشی را فقط در مدت زمان یک روز ادامه دهید.

+ بخوانید : اهمیت تولید محتوا برای سایت

 

از آزمایش نترس

ساخت دوره آموزشی شما را با دوره های آنلاین آشنا می کند. شما به آنچه مخاطب شما از شما انتظار دارد و آنچه می توانید تحویل دهید ، احساس می کنید. با رسانه های مختلف مانند ویدئو ، انتخاب صفحه ، مواد نوشتاری و تصاویر آزمایش کنید تا روش ایده آل برای ارائه محتوا به مشتریان خود پیدا کنید.

یک دوره کوتاه به شما این آزادی را می دهد که بدون فشاری که یک دوره کامل ایجاد می کند ، آزمایش کنید و ایجاد کنید. به جای نگرانی در مورد میزان کار پیش روی شما ، دوره کوتاه را سریعتر به پایان برسانید و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

هنگامی که دوره مینی خود را آزاد کردید ، می توانید در یک دوره کامل فعالیت کنید. از قبل احساس آشنایی خواهد شد ، گرچه باید همیشه خود را کشیده تا ارزش بیشتری به شما ارائه دهد. آن مشتریان فعلی را در چنگال خود نگه دارید تا بتوانید در طول زندگی خود به درآمدزایی ادامه دهید.

 

 

چگونه دوره کوتاه خود را به بازار عرضه کنیم

آموزش ساخت دوره آموشی کوتاه - ساناست

پس از ساخت دوره آموزشی خود ، باید آن را تا حد امکان قابل مشاهده کنید. به عبارت دیگر ، اگر می خواهید فروش ایجاد کنید ، باید دوره را به بازار عرضه کنید.

کجابی کاملترین پلتفرم دوره را که امروز در بازار موجود است ارائه می دهد. همچنین بستر مناسبی برای درآمدزایی است.

پس از ساخت مینی دوره آموزشی، می توانید آن را از طریق کجابی بفروشید. با یک صفحه اختصاصی فروش کجابی شروع کنید.

این باید جزئیات مزایایی را که دوره مینی شما به مشتریان بالقوه ارائه می دهد ، بیان کند. فراموش نکنید که مواردی مانند قیمت گذاری ، کالاهای قابل تحویل و سایر اطلاعات مربوطه را نیز درج کنید.

صفحه فروش را با یک فراخوان جذاب جذب کنید. خرید کورس کوتاه خود را با کپی قوی و باهوش غیر قابل مقاومت کنید.

صفحه فروش خود را به عنوان دروازه ورودی بین مشتری و مشتری قلمداد کنید. وقتی کسی در صفحه فروش شما قرار می گیرد ، احتمالاً تصمیمش را نگرفته اند. کار شما این است که آنها را مجبور کنید روی دکمه “خرید” کلیک کنند.

تصاویر نیز باید در صفحه فروش شما نقشی داشته باشد. برای فریب بازدید کننده از عکس ، فیلم یا سایر گرافیک ها استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر یک دوره کوتاه در مورد تناسب اندام ارائه می دهید ، از عکس های قبل و بعد از افراد استفاده کنید. این به مشتریان نشان می دهد دیگران با استفاده از روش های شما وزن کم کرده اند.

علاوه بر این ، شما باید برخی از اطلاعات بیوگرافی را نیز در آن قرار دهید. چه چیزی باعث می شود شما در این موضوع مرجع باشید؟ آنچه دیگر کارآفرینان فاقد آن هستند را به میز می آورید؟ هنگامی که دوره مینی خود را بازاریابی می کنید ، اعتبار بسیار زیاد است.

+ بخوانید : روشهای پشتیبانی آنلاین مشتریان در سایت

 

ساخت دوره آموزشی خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

قانون 80/20 باید همیشه در رسانه های اجتماعی اعمال شود. از 20٪ پست های خود برای تبلیغ دوره کوتاه خود استفاده کنید ، اما 80٪ باقیمانده را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید ، عملی یا سرگرمی مخاطبان خود استفاده کنید.

 

دوره کوتاه خود را پیش فروش کنید

اگر می خواهید قبل از ساخت دوره آموزشی خود درآمد بیشتری کسب کنید ، سعی کنید آن را پیش فروش کنید! پیش فروش بدان معنی است که شما دوره خود را قبل از راه اندازی (یا حتی ایجاد آن) برای خرید در دسترس قرار می دهید.

پیش فروش ، احساس اضطراری برای خرید زودهنگام مشتریان را ایجاد می کند و به شما امکان می دهد دوره کوتاه خود را به روشی که نرخ تبدیل را افزایش می دهد ، به بازار عرضه کنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید برای مشتریان مهلت تعیین کنید تا دوره خود را با قیمت پایین خریداری کنند. تمام مشتریانی که پس از پایان مهلت مقرر خرید می کنند ، باید با قیمت افزایش یافته خرید کنند.

پیش فروش نه تنها به شما امکان می دهد تا از قبل پول نقد کنید ، بلکه به شما امکان می دهد آب را با مشتریان آزمایش کنید ، ایجاد سر و صدا کنید و داده های بیشتری جمع آوری کنید.

اما بهترین قسمت؟ پیش فروش به شما کمک می کند اعتماد به نفس خود را قبل از ورود دوره کوتاه به بازار اصلی افزایش دهید.

 

 

حرف آخر

ساخت دوره آموزشی تقریباً به اندازه یک دوره کامل به عنوان پروژه جدی نیست. شما هنوز هم باید ارزش زیادی را در این دوره قرار دهید.

بعد از اینکه یاد گرفتید چگونه یک دوره کوتاه ایجاد کنید ، از مزایای متعددی برخوردار خواهید شد. شما می توانید مخاطبان خود را بهتر بشناسید ، نام تجاری خود را پیرامون موضوع یا موضوع خاصی توسعه دهید ، بلافاصله درآمدزایی را شروع کنید و با یک پروژه کوچکتر تجربه کنید.

 

+ منبع : kajabi